توئیت سفیر ایران در مسکو درباره اجرایی شدن پروژه‌های خط ریلی در ایران

سفیر ایران در مسکو در توئیتی نوشت: اجرایی شدن سه پروژه احداث خط آهن رشت - آستارا، زاهدان - بیرجند و برقی سازی خط آهن گرمسار - اینچه برون در قلمروی سرزمینی ایران موجب فعال شدن بخش های شرقی و غربی کریدور بین المللی شمال جنوب خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در یک رشته توئیت در خصوص اجرایی شدن پروژه های خط ریلی در ایران در راستای فعال شدن کریدور بین المللی شمال - جنوب نوشت: فعال سازی کریدور ریلی غرب دریای خزر به موازات فعال سازی کریدور ریلی شرق خزر موجب بهره مندی تمامی کشورهای واقع در مسیر کریدور شمال جنوب از مزایای اقتصادی آن به ویژه در زمینه صرفه جویی در زمان و هزینه انتقال کالا و کسب درآمدهای ترانزیتی می شود.

وی افزود: اجرایی شدن سه پروژه احداث خط آهن رشت - آستارا، زاهدان - بیرجند و  برقی سازی خط آهن گرمسار - اینچه برون در قلمروی  سرزمینی جمهوری اسلامی ایران موجب فعال شدن بخش های شرقی و غربی کریدور بین المللی شمال جنوب خواهد شد و عملیاتی شدن پروژه های اول و دوم مستلزم حمایت دولت های ذینفع و ورود بخش خصوصی آنها می باشد. 

311311

کد خبر 1499659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
    1 0
    خطوط ریلی رشت آستارا و بصره شلمچه و زاهدان چابهار تا سرخس !!! از مهمترین خطوط اتصال ریلی در کشور هستند و در واقع آخرین اتصالات به کشور های همسایه ایران هم محسوب می شوند !!!! مساله ای که باید در آن جدیت و سرعت داشت تا منافع سرشار آن را بهره برد !!!!