نامه رییس فرهنگستان علوم پزشکی به رییس مجلس و وزیر بهداشت درباره تشکیل سازمان طب ایرانی

ایلنا نوشت: رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران در نامه‌ای به رییس مجلس درباره ارائه طرح تشکیل سازمان طب ایرانی اسلامی توسط تعدادی از نمایندگان، مغایرت این طرح از نظر فرهنگستان علوم پزشکی با سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری را اعلام کرد. همچنین دکتر سیدعلیرضا مرندی در نامه دیگری هم به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای جلوگیری از همه گیری و شیوع بیشتر کووید ۱۹ خواستار جدیت بیشتر نسبت به اعمال نظرهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

متن این نامه ها به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف 

رییس محترم مجلس شورای اسلامی 

سلام علیکم 

با احترام، پیرو ارائه طرح تشکیل سازمان طب ایرانی اسلامی توسط تعدادی از نمایندگان محترم به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، به استحضار می‌رساند براساس بندهای ۷ و ۱۲ سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، تولیت نظام سلامت کشور و همچنین ارائه خدمات طب سنتی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است لذا از نظر فرهنگستان علوم پزشکی طرح مذکور با سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری مغایرت دارد.

بنابر این گزارش سیدعلیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه دیگری هم به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای جلوگیری از همه گیری و شیوع بیشتر کووید ۱۹ خواستار جدیت بیشتر نسبت به اعمال نظرهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

در متن این نامه آمده است:

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 

سلام علیکم 

با احترام، ضمن تشکر از جناب عالی در خصوص تاکید بر عدم مسافرت‌های غیر ضروری مردم در تعطیلات سال نو که عامل بسیار مهمی در جلوگیری از شیوع بیشتر کووید ۱۹ می‌باشد، انتظار می‌رود ستاد ملی مقابله با کرونا نیز جهت غلبه بر همه گیری کووید ۱۹ با جدیت بیشتر نسبت به اعمال نظرات کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1499820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =