۰ نفر
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
جایزه کتاب ماه و سال فراخوان داد

جایزه کتاب ماه و سال با هدف کمک به ارتقای کیفیت کتاب‌های کودک و نوجوان و حمایت از شاعران، نویسندگان، از علاقه‌مندان خواست آثار خود را تا ۲۵ خرداد به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فراخوان جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان در بهار ١۴٠٠ از سوی کانون پرورش فکری منتشر شد.

دبیرخانه این جایزه از تمامی ناشران، مولفان، مترجمان، تصویرگران و شاعران فارسی‌زبان در ایران و دیگر کشورها دعوت کرده است تا آثار خود را برای داوری در این رویداد در اختیار کانون قرار دهند.

تنها کتاب‌هایی می‌تواند در این داوری مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای نخستین بار در سال‌های ۱۳۹۹ و یا ۱۴۰۰ منتشر و برای نخستین بار در جایزه‌ کتاب ماه و سال شرکت داده شده باشد.

صاحبان این آثار تا روز ۲۵ خرداد سال ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند تا برگزیدگان جایزه در تابستان امسال معرفی شوند.

دبیرخانه این جایزه، آثار ارسالی را در ۴ بخش اصلی «خواندنی‌های حوزه‌ی داستان» شامل تألیف، ترجمه (مشمول قانون کپی‌رایت)، بازآفرینی، ادبیات نمایشی و فیلم‌نامه‌های چاپ شده، «خواندنی‌های حوزه‌ی شعر» شامل تألیف، قصه‌های منظوم و ترجمه (مشمول قانون کپی‌رایت)، «تصویرگری» و «خلاقیت» مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

همچنین سه جایزه ویژه «فرصت طلایی» برای آثار منتشر نشده نوقلمان بالای ۱۸ سال یا پیشکسوتانی که مدت‌هاست در عرصه کودک و نوجوان قلم نزده‌اند، «استاد مهدی آذریزدی» جایزه‌ای سالانه برای بازنویسی و «مداد پرنده» دیگر جایزه سالانه برای تجلیل از یک چهره‌ی شاخص عرصه ادبیات کودک و نوجوان به برگزیدگان این رویداد اهدا خواهد شد.

۵۸۲۴۵

کد خبر 1499830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =