۱۰هزار پرونده تخلف اقتصادی در قزوین رسیدگی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: تا پایان اسفند ماه سال گذشته، به ۱۰هزار و دویست و نود پرونده متخلفان اقتصادی در تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هوشنگ محمدی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین عملکرد این دستگاه را درسال۹۹ تشریح کرد و گفت: در این مدت تعداد ۸هزار و ۵۳۸فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات،۸۶۸پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز و ۸۸۴پرونده مربوط به بهداشت، دارو و درمان رسیدگی شده است.

او گفت: بیشترین تخلفات در بخش صنفی استان مربوط به عدم درج قیمت، گران فروشی، کم فروشی عدم صدور و ارائه فاکتور اعلام کرد.

 محمدی ادامه داد: بیشترین تخلفات در حوزه قاچاق کالا و ارز مربوط به دخانیات، کالاهای اساسی،ماینر و موتور سیکلت بوده است. مبلغ ریالی محکومیت متخلفین تا پایان اسفند ۹۹ در حدود ۸۲۰میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین خاطرنشان کرد: ما طبق روال هرسال ظرفیت گشت‌های نوروزی مان را افزایش داده ایم و صددرصد پای کار هستیم و گشت‌های ما به فراخور نیاز بازار افزایش یافته است.

محمدی با اشاره به اینکه طرح ملی مقابله با کرونا با طرح نوروزی برای سال دوم مقارن شده است افزود: اولویت های سازمان تعزیرات در رسیدگی به تخلفات تغییر کرده و با هر گونه سوءاستفاده‌های احتمالی خصوصا در حوزه کالاهای اساسی و کالاهای هدف برخورد جدی می کنیم.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین عنوان کرد: عملکرد  سال ۹۹ این اداره کل  نسبت به مدت زمان مشابه  سال قبل ۱۵درصد افزایش یافته که در حوزه قاچاق کالا و ارز با رشد ۴۰درصدی رسیدگی به تخلفات مواجه هستیم.

۴۶

کد خبر 1499867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =