۱ نفر
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
این دو برادر از ۳۰ خانه سرقت کردند

ایلنا نوشت: رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ برادر و اعتراف آنان به ۳۰ فقره سرقت منزل خبر داد و گفت: تحقیقات پلیسی برای دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.

سرهنگ کارآگاه "هوشنگ کاکاوندی" اظهار داشت: در پی وقوعات متعدد سرقت منزل در سطح حوزه استحفاظی سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری تهران و ارسال پرونده ها  به پایگاه هفتم پلیس آگاهی، تیمی از کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل این پایگاه در تحقیقات پلیسی به دست آوردند که سرقت ها به صورت باندی بوده و چند سارق حرفه ای با همکاری یکدیگر سرقت ها مرتکب شده اند.  

وی افزود: همچنین کارآگاهان به دست آوردند سرکرده اعضای این باند ۲ برادر به نام های امین و رامین بودند که پیش تر به جرم سرقت منزل روانه زندان شده و از مجرمان سابقه دار هستند.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: کارآگاهان با تلاش بی وقفه موفق به شناسایی مخفیگاه امین در حوالی میدان "شوش" و پس از هماهنگی های قضائی دوازدهم اسفند ماه سال ۹۹ در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از منزل وی اموال مسروقه مختلفی شامل؛ فرش، تلویزیون، لوازم تزئینی و... کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: امین پس از انتقال به پایگاه در بازجویی انجام شده به شدت منکر هر گونه سرقت و اقدام مجرمانه بوده و حتی در مواجهه با ادله مکتسبه نیز اتهام وارده را قبول نداشت و بدین ترتیب مأموران در شاخه دیگری از بررسی های پلیسی برای دستگیری سرکرده دیگر این باند وارد عمل شدند.

کارآگاه کاکاوندی با بیان اینکه در بررسی های پلیسی مشخص شد که رامین به جرم تیراندازی و قتل عمد تحت تعقیب قضائی است، افزود: کلیه آدرس های احتمالی متهم در تهران شناسایی و با تلاش شبانه روزی آخرین مخفیگاه متهم  در محله جنت آباد شناسایی  که بلادرنگ با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی  متهم در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزل وی ۲ قبضه سلاح کمری کشف شد.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه متهمان در ادامه تحقیقات پلیسی به ۳۰ فقره سرقت منزل با همکاری یکدیگر معترف شدند، گفت:  سارقان با استفاده از خودروهای پژو ۲۰۶ پژو ۲۰۷، ساینا، سانتافه سفید، آزارا مشکی و آریزو مشکی رنگ با شیوه تخریب درب ورودی ساختمان ها سرقت ها مرتکب می شدند.

این مقام پلیسی در پایان خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری اعضای دیگر باند ادامه دارد.

۴٧٢٣٧

کد خبر 1499891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =