تحقق شعار سال نیازمند ترسیم نقشه راه در حوزه اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، استاندار و رئیس مجمع نمایندگان استان از راه‌های تحقق شعار سال گفتند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.

امام خامنه‌ای شعار جهش تولید را یک شعار کاملاً انقلابی خواندند و فرمودند تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند و با اشاره به معضل واردات و قاچاق، گفتند، ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجیِ محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و یا قاچاق آن از طریق دستهای خیانتکار، مانع تولید است و موجب شکست خوردن آن می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد مشوّق‌هایی از جمله مشوّق‌های سرمایه‌گذاری را لازمه جهش تولید خواندند و افزودند اوضاع کسب‌وکار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به سرمایه‌گذاری در تولید تشویق شوند و از افزایش هزینه‌های تولید جلوگیری شود.

امام خامنه‌ای تأکید داشتند چه دولت کنونی و چه دولت آینده، باید با حمایتهای همه‌جانبه‌ی قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که امسال جهش تولید به معنی واقعی تحقق یابد.

اگر ما بتوانیم این سیستم دفاعی و ایمنیِ پیکره‌ی اقتصاد کشور را تأمین کنیم و از همه جهت، آن را آماده نگه بداریم، بلاشک این مشکلات، این تکانه‌های گوناگون بین‌المللی و تکانه‌های مختلف اقتصادی نخواهد توانست به کشور صدمه‌ی اساسی و مهمّی وارد کند.

آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند عنوان کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند و با اشاره به معضل واردات و قاچاق، گفتند که ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجیِ محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و قاچاق آن از طریق دستهای خیانتکار، مانع تولید است.

علما با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد مشوّق‌هایی از جمله مشوّق‌های سرمایه‌گذاری را لازمه جهش تولید خواندند افزود: اوضاع کسب‌وکار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به سرمایه‌گذاری در تولید تشویق شوند و از افزایش هزینه‌های تولید جلوگیری شود و باید دولت کنونی و دولت آینده به جوانان اعتماد کند و جلوی پیشرفت تولیدکنندگان و کارآفرینان برتر گرفته نشود.

مردم هم در تحقق شعار سال نقشی مهم دارند

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه برای تحقق شعار سال " تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نقشه راه اجرای این راهبرد مهم در توسعه پایدار استان را با در نظرگرفتن الزامات و امکانات و با محوریت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تدوین خواهد شد گفت: تحقق شعار سال نیازمند کارجهادی، تلاش دوچندان و همدلی و همراهی موثر همه مسوولین است تا ضمن بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها را در این بخش به عنوان یک اولویت برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار با جدیت پیگیری کنیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای نقشه راه این راهبرد مهم برای توسعه پایدار کشور نقش‌آفرینی موثر داشته باشند و در این نقشه راه وظایف به تفکیک مشخص می‌شود تا هماهنگی لازم شکل بگیرد عنوان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دستگاه های نظارتی و قضایی و نماینده محترم ولی فقیه در استان نیز حمایت و همراهی همیشگی را با فرمانداران، مدیران و فعالان اقتصادی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مردم هم در تحقق شعار سال نقشی مهم دارند و باید همراهی داشته باشند و برداشتن موانع و پشتیبانی ها وظیفه و اولویت اصلی مسئولین است بیان کرد: راهکار اصلی بهبود فضای کسب و کار و تسهیل و تسریع در انجام امور مربوط به جذب سرمایه‌گذاری و رونق تولید است و باید در ساختار اداری و فرآیندها مطالعه و بازنگری داشته باشیم تا امور در کمترین زمان ممکن انجام شود و حتما در این بررسی و واکاوی دلایل عدم انجام برخی کارها برای رفع موانع مدنظر قرار گیرد تا در سال جدید به صورت ویژه پیگیری شود.

بازوند با اشاره به اینکه هماهنگی بین ارکان نظام و تقویت فضای همدلی و امیدآفرینی می‌تواند شرایطی امن و ایمن را برای حضور سرمایه‌گذاران نیز ایجاد کند و به یقین با تقویت سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری امر تولید نیز حمایت می‌شود عنوان کرد: باید به سمت صنعتی شدن پیش برویم و از کشاورزی سنتی به صنعتی برای بهبود سیستم تولید و افزایش بهره‌وری با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه استان به لحاظ تنوع محصولات و اقلیم خاص و چهارفصل بودن حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نیز می‌توانند شعار سال را به فرهنگ عمومی تبدیل کنند زیرا موانع تنها سخت‌افزاری نیست موانع ذهنی هم داریم که رسانه‌ها می‌توانند نقشی مهم برعهده بگیرند گفت: با اصلاح قوانین و فرآیندها و پشتیبانی قانون‌مدار دستگاه‌های نظارتی می‌توانیم از مدیران ریسک‌پذیر حمایت کنیم و پیشنهادات ویژه‌ای را نیز برای طرح به مجمع نمایندگان استان ارائه خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در سال ۱۴۰۰ به ریاست روحانی گفت: در این جلسه ۱۹ مصوبه برای اجرا به دستگاه ابلاغ می‌شود که مهمترین آن تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی و ارزان برای کارآفرینان و تولیدکنندگان در مناطق زلزله‌زده است که باید سریعاً توسط فرمانداران و تیم اقتصادی استان پیگیری شود و به این حمایت از سیستم اقتصادی در ابتدای سال ۱۴۰۰ را به صورت فرصتی مناسب نگاه کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ‌با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند اظهار داشت: همانطور که امام خامنه‌ای اشاره کردند انتظار بود جهش تولید گشایشی در زندگی مردم به‌وجود آورد زیرا تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند گفت: به فرموده رهبر انقلاب، ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجی محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و قاچاق آن از طریق دستهای خیانتکار، مانع تولید است و موجب شکست خوردن آن می‌شود.

وی با بیان اینکه ‏کلید طلایی نجات کشور، اقتصاد مقاومتی است و تحقق این مهم در گرو بهبود وضعیت ‎تولید است بیان کرد: به طور قطع حاصل حمایت از تولید، اشتغالزایی و ازدواج جوانان و افزایش قدرت خرید مردم و حل بسیاری از مشکلات کشور است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه مقننه برای تحقق شعار سال باید قوانین زائد را حذف کند افزود: دولت نیز باید از صدور بخشنامه‌های دست و پاگیر خودداری کرده و زمینه گسترش کسب و کارها را با سهولت صدور مجوزها فراهم کند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری باید بنگاهداری را رها کرده و به دنبال سرمایه گذاری در تولید باشند عنوان کرد: با تحقق این مهم اشتغالزایی محقق می‌شود و بسیاری از مشکلات از جمله کاهش قدرت خرید مردم رفع می شود.

48

کد خبر 1499960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =