اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در خرم‌آباد بمدت ۲ هفته

فرماندار خرم‌آباد گفت: محدودیت‌های جدید کرونا با توجه به تغییر وضعیت این شهرستان از زرد به نارنجی، از امروز چهارشنبه برای مشاغل گروه سه و چهار به مدت ۲ هفته اعمال می‌شود.

 به گزارش خبرآنلاین لرستان، جعفر طولابی در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت  : مشاغل گروههای سه و چهار به مدت ۲ هفته تعطیل هستند و چنانچه از این مصوبه تخطی کنند به مدت ۱۵ روز پلمب و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می شوند.

 وی مشاغل گروه سه را شامل شرکت های خصوصی، بوستان ها، مراکز تفریحی، مهد کودک، تالار پذیرایی، رستوران، آرایشگاه زنانه، سالن زیبایی، موزه، سینما، تئاتر، استخر سرپوشیده و باشگاه ورزش های پربرخورد عنوان کرد و اظهار داشت: این مشاغل باید به مدت ۲ هفته تعطیل شود.

 فرماندار مرکز لرستان ادامه داد: مشاغل گروه چهار شامل باغ وحش، شهربازی، مراکز ورزشی آبی و باشگاههای ورزشی و سالنی نیز باید به مدت ۲ هفته تعطیل شوند و دستگاه‌های متولی نیز موظف هستند گروه های نظارتی را فعال کنند.

 فرماندار خرم‌آباد گفت: به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا برخی از شهرستان های استان از وضعیت زرد به نارنجی و قرمز تغییر وضعیت داشتند که در این راستا بروجرد و ازنا در وضعیت قرمز، خرم‌آباد، سلسله، دلفان، الیگودرز و دورود در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند.

 طولابی ادامه داد: با توجه به سیر صعودی ابتلا به کرونا احتمال اینکه شهرستان های نارنجی به وضعیت قرمز تبدیل شوند بسیار است.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی شهرستان خرم‌آباد تهدیدکننده است تصریح کرد: تعطیلی کسب و کار و اعمال شدید محدودیت ها دردسر و پیامدهای اقتصادی برای مسئولان، مردم و بازاریان دارد اما برای سلامت شهروندان ضروری است.

 وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه نمایشگاه بین‌المللی و عمومی نیز در خرم آباد ممنوع شده است اظهار داشت: در خصوص حمل و نقل درون و برون شهری، ریلی و هوایی باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

 فرماندار خرم آباد گفت: باید از برگزاری هرگونه تجمع سیاسی و اجتماعی نیز خودداری شود و فعالیت بقاع متبرکه و مساجد، نماز جمعه در وضعیت قرمز و نارنجی نیز ممنوع است.

 طولابی ادامه داد: فعالیت های آموزشی و آموزشگاههای رانندگی هم باید تعطیل شود و برگزاری هرگونه مراسم عروسی و تشیع نیز باید محدود و بدون تجمع باشد.

 وی با بیان اینکه پارک خودرو در محل آرامستان ها نیز ممنوع و مشمول اعمال جریمه می شود اظهار داشت: مبادی شهر باید کنترل و از ورود خودرو با پلاک غیربومی و خروج خودروهای بومی از خرم‌آباد جلوگیری شود.

فرماندار خرم‌آباد گفت: براساس مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت هایی برای روز طبیعت نیز اعمال شده است به طوری که هرگونه دورهمی در بوستان ها، فضای سبز و پارک ها ممنوع است و شهرداری باید از فردا  پنجشنبه ورودی تمامی پارک های داخل شهر و بوستان ها را مسدود کند.

 طولابی از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان خواست در روزهای پایانی سال بر مناطق گردشگری و طبیعی نظارت داشته باشد و تصریح کرد: بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی ممنوع است و در روز طبیعت باید از این نوع بازدیدها جلوگیری شود.

48

کد خبر 1500168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =