توجه به مطالبه گری عمومی از نقاط قوت سند تحول قوه قضائیه است

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به انتشار عمومی سند تحول قوه قضائیه گفت: توجه به مطالبه گری عمومی از نقاط قوت سند تحول قوه قضائیه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در دیدار نوروزی با امام جمعه بخش مرکزی یزد از سند تحول قوه قضائیه به عنوان برنامه راهبردی و نقشه راه این قوه یاد کرد و گفت: در این سند که به توشیح مقام معظم رهبری هم رسیده ۷ ماموریت به عنوان ماموریت های اصلی قوه قضائیه مشخص شده است.
وی اظهار داشت: با انتشار عمومی سند تحول قوه قضائیه زمینه جهت مطالبه گری عمومی در خصوص این سند فراهم شد که این موضوع از نقاط قوت سند تحول است.
دهشیری با اشاره به وجود یک سری مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در استان تصریح کرد: دستگاه قضا به سهم خود در میدان عمل حضور دارد اما حل این مشکلات توسط دستگاه قضا به تنهایی امکان پذیر نیست و نیازمند همراهی سایر دستگاه به ویژه دستگاه های اجرایی است .
وی با اشاره به تاکید ۱۰ ساله رهبری در نامگذاری سال بر موضوع اقتصاد و معیشت جامعه گفت: تولید وظیفه بخش خصوصی است اما رفع موانع و پشتیبانی ها بر عهده دستگاه های اداری متشکل از سه قوه است که باید در این سال اهتمام بیشتری به تحقق شعار سال صورت گیرد.
رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: وجود برخی از بخشنامه های خلق الساعه مشکلاتی را برای فعالان حوزه صنعت و اقتصاد ایجاد می کند که باید برای آن تدبیر شود.
وی تصریح کرد: اگر بخشی از جامعه عملکرد خوبی نداشته باشد مشکلات ناشی از آن دامن کل جامعه را خواهد گرفت لذا باید با همدلی و هم افزایی به دنبال حل مشکلات و حذف موانع پیشرو باشیم.

46

کد خبر 1500222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =