انتقاد مهاجری از دفاع بد اصولگرایان از توافق 25 ساله ایران و چین /دوستان اصولگرایم را به خویشتنداری و عفت کلام دعوت می کنم

محمد مهاجری یادداشتی درباره دفاع اصولگرایان از توافق ایران و چین منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت:

حتی بدون اطلاع از مفاد توافقنامه ۲۵ساله ایران و چین، می توان آن را قابل دفاع دانست. همین که غربیها به آن حمله می کنند یعنی  نگرانند و آن را به زیان خود می دانند. به این ترتیب می توان با این تفاهمنامه، در روابط ایران با غرب و شرق موازنه ایجاد کرد.

با این حال، تفاهمنامه مذکور در فضای مجازی با نگرانی های نسبتا گسترده ای روبرو شده است. بخشی از این نگرانی ها بر اثر القای رسانه های غربی است اما چون"مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد" برخی افراد قرارداد با چین را با ترکمانچای و ۱۹۱۹ و... مقایسه کرده اند و از وجوه احتمالی استعماری آن گفته اند.

در مقابل ، دوستان اصولگرا نه تنها به حمایت مطلق پرداخته اند بلکه هر منتقد یا مخالفی را به نفهمی و  بی بصیرتی متهم کرده  و ناسزاهای کوچک و بزرگ حواله آنها کرده اند.

کاری که دوستان اصولگرا می کنند اسمش "دفاع بد" است. این روش عملا به سودمخالفان تفاهمنامه است.

تفاهم نامه ایران و چین، وحی منزل نیست و ممکن است ایرادهای ریز و درشت داشته باشد. فقط برخورد منطقی ،عاقلانه و به دور از خشم و ناسزاست که می تواند فضای مناسبی را در افکار عمومی پدیدار کند.

همان کسانی که می گفتند برجام۲۰دقیقه ای تصویب شد( و البته از سوی افرادی مطرح شد که به دروغگویی شهره اند) حالا دنبال آنند که این تفاهمنامه هم باعجله به نتیجه برسد.

دوستان اصولگرایم را به خویشتنداری و عفت کلام دعوت می کنم. دو ویژگی ای که متاسفانه کمتر پیدا می شود در بین مااصولگراها

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1500329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =