میرسلیم: رئیس جمهور آینده خواب و خوراک نخواهد داشت /کسانی که در فکر ارضای شهوت ریاست طلبی هستند وارد این میدان نشوند

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه کسانی که در فکر ریاست طلبی و وزارت خواهی هستند وارد میدان انتخابات نشوند، گفت: انقلاب در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، سیدمصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تحلیل شرایط کشور و الزامات دولت آینده، اظهار داشت: سال ١٤٠٠ ضمن این که نویدهای خوبی در بردارد، درایت و تلاش مضاعفی را طلب می‌کند تا انشاءالله قرین موفقیت شود. 

وی با بیان اینکه در میان شروط موفقیت دو شرط لازم است، تصریح کرد: دولت آینده در عین ضرورت شناخت داشتن از شرایط حاکم بر کشور و فضای بین المللی و لزوم تدوین برنامه مناسب برای چاره جویی مشکلات موجود، باید هرچه دارد، از آبرو و توانایی و کاردانی و قدرت مشورت و انعطاف و دوراندیشی، همه را بکار گیرد و آماده باشد که اصلا قدر زحمات او را نشناسند و حتی آماج همه گونه ناسزایی بشود و در یک کلام برای فداشدن مهیا شود و نه برای کسب نام و نان.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، ادامه داد: اصلا کسانی که در فکر ارضای شهوت ریاست طلبی و وزارت خواهی هستند وارد این میدان نشوند، زیرا چیزی نصیبشان نخواهد شد. انقلاب ما در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز نیاز دارد. 

میرسلیم، تاکید کرد: دولت آینده ابتدا باید با دقت خزانه را از دولت دوازدهم تحویل بگیرد و هر وزارتخانه وضع موجود خود را به طور دقیق گزارش دهد و با تأییدیۀ دیوان محاسبات تحویل وزیر آینده بدهد. 

وی گفت: اگر نقطۀ شروع کار دولت آینده روشن نباشد هیچ گاه نخواهد توانست از عملکرد خود دفاع کند. اینها غیر از کلیاتی است که همه می دانند و برای آنها باید در فکر راه حل فوری بود، یعنی، سقوط بی سابقه ارزش پول ملی و رشد فاجعه بار نقدینگی و تورم فلج کننده و فروپاشی بازار سهام و اوراق بهادار و بی اعتمادی مردم به آن و خصوصا خطر جدی کسر بودجه معتنابه به دلیل واهی بودن بسیاری از درآمدهای منظور شده در قانون بودجه.

میرسلیم: رئیس جمهور آینده خواب و خوراک نخواهد داشت /کسانی که در فکر ارضای شهوت ریاست طلبی هستند وارد این میدان نشوند


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت، وقت سرخاراندن هم نخواهد یافت، در شرائط انقباضی، خروج از رکود و رونق دادن به اشتغال مولد و رفع موانع کسب و کار و پاسخگویی به توقعات و مطالبات رو به افزایش و برحقّ مردمی و بریدن دست مفسدان و ریشه کنی فرآیندهای فسادزا، از پس هر کسی بر نمی آید؛ هزار نکته غیر از حُسن می باید!

میرسلیم به نقش مردم و همکاری آنها با دولت اشاره کرد و گفت: همراهی مردم با دولت و فرصت دادن به دولت برای اقدام به ترتیب اولویت و اعتماد کردن به اقدامات ضربتی و اضطراری ، که ممکن است چند ماه دیگر صبر و تحمل نیاز داشته باشد تا تمام آثار مثبت و امید بخش خود را ظاهر کند. 

وی ادامه داد: عدم توجه به لزوم مراعات اولویتها و به ضرورت اقدامات سنجیده باعث اتلاف بیت المال و در نهایت نارضایتی بیشتر خواهد شد. مردم مظلوم و شریف ما باید توجه داشته باشند که هشت سال آزگار فرصت سوزی را یک شبه نمی توان جبران کرد و هرکس چنان توقعی را دامن زند، خیانت به مردم کرده است. 

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز امیداوری کرد که این گره پیچیده را ان شاءالله می توان باز کرد اما با سرانگشت درایت و پایمردی و شکیبایی و همدلی. البته ما در مجلس سعی می کنیم راه آینده را تا آنجا که می توانیم و در اختیارمان است ، هموار کنیم که دوران گذار هرچه زودتر و با نتیجۀ مثبت به نفع مردم ، خصوصا گروههای آسیب پذیر ، سپری شود. تمام اینها منوط به آن است که انتخاب آینده درست انجام گیرد و اشتباهات گذشته تکرار نشود.

27219

کد خبر 1500952

برچسب‌ها