پرونده تخلف ۱۱ واحد مرغداری استان فارس به تعزیرات ارسال شد

معاون بازرسی سازمان صمت فارس از ارجاع پرونده تخلف ۶۶ میلیارد ریالی ۱۱ واحد مرغداری فارس به تعزیرات حکومتی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : مهدی حسنی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور برای کنترل و نظارت بر وضعیت بازار اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ،  در ایام نوروز از ۲۰۲ مرغداری بازرسی شد.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس عنوان کرد: در این بازرسی‌ها علاوه بر بررسی وضعیت تولید و جوجه‌ریزی، تعداد ۱۱ واحد مرغداری متخلف شناسایی و برای متخلفان تشکیل پرونده شد.

حسنی افزود: متخلفان به دلیل نگهداری و احتکار مرغ و عدم عرضه آن به کشتارگاه‌ها مبلغ ۶۶ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال جریمه شدند و پرونده آن‌ها جهت رسیدگی و صدور رای قانونی به اداره کل تعزیزات حکومتی استان ارسال شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جدید در راستای نظارت بر کشتار و عرضه مرغ به بازار از ۱۴ واحد کشتارگاهی و عامل کشتار نیز بازرسی به عمل آمد، افزود: در این بازرسی‌ها تعداد ۵ واحد متخلف به منظور گران‌فروشی شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

بازرسی از تعداد ۶۲۸ واحد مرغ فروشی و شناسایی ۳۸ متخلف

وی با اشاره به نظارت دقیق بر توزیع و عرضه مرغ به مصرف‌کنندگان گفت: از ابتدای سال جاری و در طول ۱۰ روز گذشته با همکاری اتاق اصناف از تعداد ۶۲۸ واحد مرغ فروشی بازرسی به عمل آمد و برای ۳۸ واحد متخلف با عنوان گران‌فروشی تشکیل پرونده داده شد.

حسنی افزود: پرونده این متخلفان هم به ارزش یک میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رای قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

46

کد خبر 1501030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =