الکاظمی در گفتگو با مکرون: عراق از سیاست محوربندی و تنش‌ها به دور است

ایسنا نوشت:رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرد.

به گزارش سایت میدل ایست نیوز، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی درباره چارچوب مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره میان عراق و فرانسه و راهکارهای تقویت و ارتقای آن در راستای منافع دو کشور گفت‌وگو کردند.

مکرون و الکاظمی همچنین به بحث درباره اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی، راه‌های کاهش تنش و ایجاد ثبات و مسائل مورد اهتمام مشترک پرداختند.

الکاظمی در این گفت‌وگوی تلفنی خطاب به مکرون گفت عراق به برقراری مناسبات متوازن و همکاری با همه شرکای بین‌المللی به دور از تنش‌ها و سیاست محوربندی ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری فرانسه ضمن تمجید از مواضع عراق در این زمینه و تلاش‌های الکاظمی در تقویت امنیت و ثبات بین‌المللی تاکید کرد پاریس از بغداد حمایت می‌کند و خواهان توسعه همکاری و به خصوص در عرصه اقتصادی و حضور شرکت‌های فرانسوی برای سرمایه‌گذاری در عراق در زمینه‌های مختلف است.

311311

کد خبر 1501050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =