‍ ‍ مجریان انتخابات باید حافظ و امانت دار رای مردم باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن گفته و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر تمام تلاش خود را به کار گیرند تا حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، جعفر مردانی  در نشست ستاد انتخابات این استان که با حضور بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه برگزار شد، اظهار داشت: ۲ انتخابات مهم سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را پیش رو داریم و مجریان برگزاری انتخابات موظفند تا با همکاری، تعامل و انسجام زمینه حضور حداکثری مردم و برگزاری یک انتخابات سالم، باشکوه و قانونی را فراهم کنند.

وی ادامه داد: انتخابات از نعمت‌های بیکران الهی است که به واسطه آن مردم با رای و نظر مستقل سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و در این میان رسالت مسئولان و به ویژه مجریان انتخابات این است که تمام تلاش خود را برای حفظ و پاسداری از این رای و نظر به کار گیرند.

مردانی، قانونمداری را از مهمترین اصول برگزاری انتخابات در کشور دانست و گفت: تمامی عوامل برگزاری انتخابات وظیفه دارند تا مطابق با مُرّ قانون به وظایف خود بپردازند و در همین راستا قانون انتخابات را فصل‌الخطاب خود قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اصل بی‌طرفی و امانت‌داری در روند برگزاری انتخابات، تصریح کرد: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن گفته و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر باید حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند که در همین رابطه می‌طلبد روسای هیات‌های اجرایی افراد مورد وثوق، بی‌طرف و دارای حسن شهرت را برای حضور در شعب اخذ رای انتخاب کنند.

مردانی خاطر نشان کرد: به هر میزان اصل امانت‌داری و بی‌طرفی بیشتر رعایت شود به همان اندازه اعتماد مردم افزایش یافته و شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.

وی، اصل شفاف‌سازی، پاسخگویی و انتقادپذیری را از دیگر اصول مهم برگزاری انتخابات برشمرد و اظهار داشت: همچنین مجریان انتخابات علاوه ‌بر اینکه باید استقلال خود را حفظ کرده اما در کنار آن به اصل تعامل، همدلی و انسجام نیز توجه داشته و از ظرفیت سایر بخش‌ها نیز استفاده کنند.

مردانی اصل مردم‌سالاری را از دیگر اصول مهم انتخابات دانست و گفت: مجریان و مسئولان با عملکرد خود می‌توانند زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را فراهم آورند و از این طریق اصل مردم‌سالاری دینی که پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی است را به خوبی به منصه ظهور برسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت بخشداران در امور شهرستان‌ها، تصریح کرد: بخشداران به واسطه حضور در بطن جامعه و آگاهی از وضعیت روستاها می‌توانند در پیشبرد امور و برگزاری هر چه بهتر انتخابات سهم بسزایی داشته باشند.

مردانی با اشاره به ماه‌های پایانی دولت دوازدهم و توصیه‌های وزیر کشور در خطاب به مجموعه وزارت کشور، افزود: تلاش برای تقویت نظم و امنیت، مدیریت بهتر و موثرتر برای کاهش فشارهای اقتصادی و معیشتی، همکاری و هم‌افزایی برای غلبه بر ویروس کرونا و برگزاری مطلوب انتخابات از جمله توصیه‌های وزیر کشور است که باید سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم.

گفتنی است، در این نشست بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان به بیان نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود در برگزاری هر چه بهتر انتخابات در ۲۸ خرداد سال جاری پرداختند و اعضای ستاد انتخابات استان نیز به سوالات مطرح شده در خصوص مسائل مالی، فنی و حقوقی پاسخ دادند.

46

کد خبر 1501519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =