کرونا در چهارمحال و بختیاری جان مادر باردار را گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: تلاش کادر درمان برای نجات جان مادر باردار مبتلا به کرونا بی ثمر بود و کرونا جان وی را گرفت.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر مجید شیرانی افزود: خوشبختانه نوزاد این مادر با عمل سزارین به سلامت متولد شد و هم اکنون وضعیتش خوب است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چند مادر باردار در بخش های کرونای مراکز درمانی استان بستری و تحت مراقبت و درمان هستند افزود: اکثر ابتلا ها نتیجه بی مبالاتی و مهمانی ها بوده است.
دکتر شیرانی با ابراز نگرانی از گرفتاری نوجوانان، جوانان و میانسالان، از پیش بینی موج بعدی شیوع بیماری در استان خبر داد و افزود: این موج نتیجه دید و بازدیدها است.
وی ادامه داد: بیشتر مبتلایان بستری و مراجعین سرپایی فعلی نتیجه تراکم های قبل از عید نوروز است و باید به این آمار در آینده نزدیک تعداد کسانی که در دید و بازدید ها گرفتار شده اند اضافه شود.
وی افزود: بدتر از این موج و چرخشی بیماری در بین کسانی است که به مسافرت رفته و در بازگشت ویروس را به همراه خود آورده و به اطرافیان، خانواده و در محیط های کاری به دیگران منتقل می نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در پانزدهمین روز از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۴۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۸۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.
به گفته وی، طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۴ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید_۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
دکتر شیرانی افزود: هم اکنون ۲۶۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۹۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
وی با ابراز تاسف از اینکه، طی شبانه روز گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را ۸۱۱ نفر اعلام کرد.
دکتر شیرانی، تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا که در بخش های ویژه مراکز درمانی تحت مراقبت و درمان هستند را ۲۷ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار افزایش چشمگیری داشته است.

کد خبر 1501569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =