توصیه مقام‌های پنتاگون به بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

فارس نوشت:یک روزنامه آمریکایی دوشنبه به نقل از مقام‌های پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) نوشت که بهتر است ایالات متحده در توافق محدود کننده برنامه‌ هسته‌ای ایران تاخیر نکند.

به نوشته روزنامه «لس آنجلس تایمز» چند مقام پنتاگون بر این باورند که با توجه با بالا بودن شدت تنش‌ها بین ایران و آمریکا، امکان تاخیر بیشتر در توافقی که برنامه هسته‌ای ایران را محدود کند، وجود ندارد. این مقام‌ها مدعی شده‌اند که بدون توافق محدودکننده برنامه هسته‌ای، باید شاهد نزدیک‌تر شدن ایران به ساخت بمب اتمی شد یا باید برای توقف آن جنگ صورت گیرد.

ادعای آمریکا در زمینه ساخت بمب اتمی از سوی ایران در حالی تکرار شده که ایران بارها تاکید کرده در پی ساخت هیچگونه سلاح اتمی نیست و نخواهد بود.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، فرمانده‌هان ارتش ایالات متحده می‌گویند که زرادخانه در حال رشد  موشک‌های بومی ایران، تهدیدی بزرگ علیه پایگاه‌های ایالات متحده و متحدانش در منطقه و حتی یک خطر کوتاه مدت بیشتر از برنامه هسته‌ای ایران است.

311311

کد خبر 1501798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
    0 0
    یک‌ کشور تازه‌ تاسیس‌ شده‌ که‌ از بومیان‌ و صاحبان‌ اصلیش‌ که‌ سرخ پوستان‌ باشند به‌ صورت‌ وحشیانه‌ و غیرقانونی‌ غصب‌ شده‌ و چندان قدمتی‌ بیش‌ از چهار قرن‌ را ندارد، ،،نمیتواند برای‌ یک‌ کشوری‌ که‌ دارای قدمت‌ چندین‌ هزار ساله‌ با یک‌ پیشینیه‌‌ خیلی‌ کهن‌ را، دارد تعیین تکلیف‌ کند،، دوران‌ قلدری‌ به‌ سر آمده‌ و بهتر است‌ قبل‌ از هر مانورپوچ‌ و تو خالی‌ ،همزیستی‌ جهانی‌ را سرلوحه‌ اهداف‌ خودشان‌ قراردهند، چه بسا کوچکترین‌ تعدی‌ و تجاوز به‌ حق‌ و حقوق‌ و خاک‌ کشوری‌ چون‌ ایران که‌ از پشتوانه‌ مردمی‌ و جهانی‌ برخوردار است‌ و تمدنی‌ به‌ درازای‌ تاریخ کل‌ جهان‌ دارد،، هرگون ه‌فکر و خیال‌ خام‌ و نقشه‌ هذیان‌گونه، منجربه فاجعه‌ای‌ خواهدشد که‌ کل‌ جهان‌ در این‌ فاجعه‌ ضرر و خسارتهای جبران‌ناپذیری‌ متحمل‌ خواهندشد، ،پس‌ بهتر است‌ قبل‌ از هرگونه اقدام‌ و شارلاتان‌بازی، خوب‌ و با دقت‌ به‌ عواقب‌ کارتان‌ بیندشید