یک میلیون سفر دریایی نوروز ۱۴۰۰ در هرمزگان ثبت شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: باوجود محدودیت های اعمال شده سفرهای دریایی در گستره آبی این استان آمارها در نوروز ۱۴۰۰ ثبت حدود یک میلیون سفر را نشان می دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی رضا محمدی کرجی ران در تشریح اقدامات صورت گرفته در نوروز ۱۴۰۰ به رسانه ها اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی تبیین شده در نوروز ۱۴۰۰ سه محور، حفظ سطح ایمنی، رعایت الزامات بهداشتی، مراقبتی و همچنین اطلاع رسانی ارجح امور قرارگرفته بود.
وی اظهارداشت: از آنجایی که به دلیل شرایط متاثر از ویروس کرونا امسال نیز همانند سال گذشته طرح موسوم به ستاد ساماندهی سفرهایی دریایی در کشور اجرا نشد. بر اساس تدابیر اتخاذ شده از سوی سازمان مرکزی به منظور آمادگی در مواجهه با حضور گردشگران در بنادر استان محورهای سه گانه ای تدوین و درهمه بنادر مسافری و گردشگری استان لازم الاجرا شد.
به گفته دبیر کمیته حمل و نقل دریایی هرمزگان، حفظ و آماده نگه داشتن سطح ایمنی، رعایت الزامات بهداشتی، مراقبتی و همچنین اطلاع رسانی از جمله مواردی بود که آمادگی فعالان حوزه مسافری و گردشگری دریایی استان را در مواجهه با حضور مسافران تقویت می کرد.
محمدی کرجی ران همچنین با اشاره به استقرار تیم های غواصی و همیار ناجی در بنادر هرمزگان افزود: در مجموع ۱۵ تیم غواصی و ۳۵ تیم همیار ناجی ونیز تعداد ۸ فروند شناور ناجی در بنادر مسافری و گردشگری استان مستقر و در آمادگی کامل جهت ارائه خدمت به سر می بردند.

46

کد خبر 1501940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =