روزانه ۷۰ نفر کرونایی در خرم آباد بستری می شوند / تعطیلی گروههای شغلی

فرماندار خرم آباد گفت : تعداد بستری های روزانه کرونا در خرم آباد میانگین به ۷۰ نفر رسیده است .

 به گزارش خبرآنلاین لرستان، جعفر طولابی بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: سلامت افراد جامعه در اولویت قرار دارد، بر همین اساس گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

 وی در جلسه ستاد کرونای خرم‌آباد افزود :  با توجه به تبدیل وضعیت خرم‌آباد به قرمز، سطح آمار ابتلا و بستری‌های مربوط به بیماری کرونا روند صعودی گرفته است.

 فرماندار خرم‌آباد ادامه داد : در روزهای اخیر میانگین تعداد بستری‌ها روزانه به ۷۰ نفر رسیده که نگران کننده است، همچنان‌که آمار جان‌باختگان نیز رو به افزایش بوده و کماکان نیز ادامه دارد.

 طولابی  بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان تاکید و تصریح کرد: سلامت افراد جامعه در اولویت قرار دارد، بر همین اساس گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

 طولابی با تاکید بر ایجاد حساسیت در بین گروه‌های مختلف جامعه در جهت رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، از کمیته اطلاع‌رسانی استان درخواست کرد نسبت به آگاهی‌بخشی و ایجاد حساسیت بیش از گذشته اقدام کند.

 وی ادامه داد: مصوبات جلسات گذشته همچون محدودیت تردد خودروها به آرامستان‌ها و عدم برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی باید با شدت بیشتری اجرایی شوند، شهرداری در مناطق تجمعی در حوزه شهری همچون تجمع در کنار دست‌فروش‌ها را مدیریت کند.

 فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه نیروی انتظامی تردد خودرو در ورودی‌های شهر را کنترل نماید، افزود: پلیس‌راه از ورود پلاک‌های غیربومی به شهرستان جلوگیری و مانع خروج ماشین‌هایی با پلاک بومی به شهرهای دیگر شود.

 طولابی بیان داشت: منع تردد شبانه از ۲۲  تا ۳ بامداد همچنان برقرار است، برخی مناطق روستایی را در صورت افزایش آمار مبتلایان قرنطینه شوند تا از شیوع گسترده بیماری کرونا جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها در ماه مبارک رمضان نیز برقرار هستند، گفت: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا، تا زمانی که در وضعیت قرمز هستیم، محدودیت‌هایی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت و برنامه‌های مذهبی باید به صورت فردی برگزار شود.

48

کد خبر 1502065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =