دومین عامل شهادت محیط‌بانان زنجانی دستگیر شد/ درخواست رسیدگی فوری به پرونده

در حالی که پلیس آگاهی استان زنجان اعلام کرد دومین عامل شهادت محیط بانان زنجانی دستگیر شده است، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پیامی خواستار رسیدگی فوری به این پرونده شد.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان : از محیط‌بانان زنجانی در منطقه حفاظت شده "فیله خاصه" در شمالغربی استان زنجان و در مجاورت استان آذربایجان شرقی توسط افراد ناشناس و با سلاح جنگی به شهادت رسیدند.

بر همین اساس پلیس آگاهی بلافاصله پس از این حادثه تحقیقات خود را در راستای شناسایی قاتلان محیط بانان زنجانی آغاز کرد و خوشبختانه کمتر از ۲۴ ساعت دو تن از عاملان شهادت این محیط‌بانان را دستگیر کرد. البته طبق گفته پلیس آگاهی استان زنجان همچنان تحقیقات برای شناسایی بیشتر عاملان شهادت محیط بانان زنجانی ادامه دارد.

از سوی دیگر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با انتشار پیامی ضمن تسلیت این واقعه، خواهان رسیدگی فوری به این حادثه شد.

 لزوم رسیدگی فوری دستگاه قضایی 

در پیام کلانتری آمده است: شهادت سربازان پر افتخارعرصه حفاظت از محیط زیست، محیط بان شهید مهدی مجلل و محیط بان شهید میکائیل هاشمی را به خانواده مکرم این دو شهید، جامعه علاقه‌مندان و فعالان محیط زیست و تمامی محیط بانان کشور تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

در ادامه این پیام آمده است: بی‌تردید یاد، خاطره و ایثارگری‌های خالصانه آن شهدای ارجمند در سطوح مختلف حفاظت از آب و خاک ایران اسلامی، الهام بخش تمامی دلدادگان به طبیعت و نسل‌های امروز و فردای این مملکت خواهد بود. اینجانب ضمن درخواست از دستگاه محترم قضایی برای رسیدگی فوری به این جنایت و شناسایی، دستگیری و صدور رای قاطعانه برای عاملان که موجب درس عبرتی برای سایر متجاوزان به جان محیط بانان و عرصه‌های طبیعت شود، از خداوند متعال بر آن شهدای عزیز رفعت جایگاه و غفران الهی را مسئلت می‌جویم.

48

کد خبر 1502104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =