سازمان حمایت اعلام کرد: نظارت بی وقفه بازرسان بر بازار / جریمه واحدهای صنفی متخلف عرضه مرغ

در راستای اجرای طرح نظارتی نوروز امسال، عملکرد واحدهای صنفی و غیرصنفی سراسر کشور مورد بازرسی و نظارت ویژه بازرسان سازمان صمت استانها قرار گرفته و در حال حاضر نیز اجرای این بازرسیها بی وقفه ادامه دارد و  همه بنگاههای اقتصادی موظف به رعایت قوانین نظام صنفی هستند. 

به گزارش خبرآنلاین ، بر اساس  اطلاعات سازمان حمایت در هفته سوم فروردین ماه، بازرسان شهرستان فردوس از توابع استان خراسان رضوی واحدهای صنفی و غیرصنفی این را شهرستان ، مورد بازرسی قرار دادند که طی آن برای 3136 واحد متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از 920 میلیون و 869 هزار ریال تشکیل شده است.

در مدت مذکور 254 شکایت تلفنی و حضوری در سامانه ۱۲۴ ثبت شده که تمامی گزارشات واصله مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

گرانفروشی 42 میلیون ریالی یک واحد عرضه کننده برنج تنظیم بازار ، استان کرمانشاه

بدنبال بررسی و کنترل عملکرد واحدهای صنفی و برخورد با واحدهای متخلف بازرسان ویژه سازمان صمت استان کرمانشاه یک واحد صنفی عرضه کننده برنج تنظیم بازار را بدلیل گرانفروشی و عدم عرضه ، متخلف شناخته و با پرونده تخلف به ارزش بالغ بر 42 میلیون ریال جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

بازدیدها مستمر و در راستای بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها و برای رعایت نرخ اقلام با نرخ مصوب در واحدهای صنفی و وضعیت توزیع و کنترل سایر مسائل مرتبط دیگر در این استان در حال انجام است.

گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه مرغ در صدر تخلفات واحدهای صنفی خوزستان

بنابر گزارشات دریافتی ؛ بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در پی بازرسی از واحدهای مرغداری موفق به شناسایی 27 واحد متخلف به دلیل گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه در این استان شده اند.

شایان ذکر است ؛ برای این واحدهای متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از 5 میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رأی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

نظارت بر بازار مرغ در خراسان جنوبی

به دنبال اجرای طرح نوروزی 1400 به منظور کنترل و نظارت بر وضعیت بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ ، تمامی واحدهای تولید و عرضه مرغ از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون در استان خراسان جنوبی بازرسی شدند .

در این بازرسی‌ها 50 واحد به منظور تخلف گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه 905 تن مرغ زنده شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش 130 میلیارد و 428 میلیون و 109 ریال تشکیل و برای صدور رای قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

ضمناً ، در این بازه زمانی توسط بازرسان سازمان صمت این استان 800 تن میوه طرح تنظیم بازار به قیمت مصوب در برخی واحدهای صنفی منتخب، برخی فروشگاههای زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار شهرداری در شهرستانهای این استان توزیع گردید.

براین اساس ؛ بازرسان این سازمان ، با همراهی سایر دستگاههای نظارتی استان به طور مستمر بر شبکه توزیع اقلام تنظیم بازار نظارت داشته و با تخلفات احتمالی در این خصوص برخورد قاطع و قانونی انجام می شود.

تشکیل پرونده برای 161 واحد متخلف عرضه کننده مرغ استان مازندران

آمارهای دریافتی از سازمان صمت استان مازندران حاکی از آنست که ؛ از ابتدای اجرای طرح نظارتی امسال ، تعداد 3 هزار و 187 مورد بازرسی از مرغداریها، کشتارگاهها و واحدهای صنفی عرضه کننده مرغ در استان مازندران بعمل آمده است.

در پی این بازرسی‌ها تعداد 161 واحد متخلف شناسایی که برای آن‌ها پرونده تخلف به ارزش بالغ بر 66 میلیارد ریال تشکیل شده است.

لازم بذکر است به ‌منظور پیشگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات ، ضمن اعمال بازرسی و نظارت جدی در سراسر کشور ، با موارد احتمالی برابر ضوابط برخورد قانونی خواهد شد و از عموم هموطنان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را با تلفن 124 به‌طور شبانه‌روزی گزارش کنند.

223224

کد خبر 1502950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =