عزیزی خادم: بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند؛ دروغ نخواهیم گفت!

رئیس فدراسیون فوتبال از انتصابات خود در حوزه کاری‌اش دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب‌الدین عزیزی خادم فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت و درمورد ارزیابی عملکردش در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وقتی می‌خواهیم وارد یک مجموعه‌ای شویم باید اسناد و مدارکی داشته باشیم. از وقتی که به فدراسیون فوتبال آمدیم، اعضای هیأت رئیسه را انتخاب کردیم. یک جلسه را هم با حضور آنها برگزار کردیم.

*افراد حاضر در فدراسیون فوتبال از بهترین ها هستند

وی افزود: افرادی همچون ماجدی، افشاریان، سراجی، بهاروند، بهرام رضائیان، براتی، موسوی و مهرعلی را برای بخش‌های مختلف انتخاب کردیم که همگی از بهترین‌ها محسوب می‌شوند. در مجموع تیمی متحد و منسجم داریم.

*ما آگاهانه شرایط سخت فدراسیون فوتبال را پذیرفتیم

وی درخصوص اینکه سابقه فوتبالی صرفاً برای انتخاب افراد مدنظر قرار گرفته نشده است، ادامه داد: فردی همچون مهرعلی فردی بین‌المللی است. باید از زحمات نبی تشکر کنم که خودش انصراف داد. قنبرزاده، مدیرعامل نفت و عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ هم به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب شد. در حوزه حقوقی از رفیعی استفاده می‌کنیم. در مدتی که ما آمده‌ایم نیمی از زمان تعطیلی بود، اما روند رو به جلو است. شرایط فدراسیون فوتبال بسیار سخت بود و همه از آن آگاه هستند. ما هم آگاهانه این سمت را پذیرفتیم.

*سال ها از بی برنامگی در فدراسیون فوتبال رنج بردیم

عزیزی خادم عنوان کرد: سال‌ها از بی‌برنامگی رنج بردیم که از جمله آنهامیزبانی‌ها و بدهی‌ها بود که باید دسته ‌بندی کرده و با زمان‌بندی درست به سرانجام برسانیم. ابتدا درحال حسابرسی هستیم تا ببینیم چه چیزی تحویل گرفته‌ایم. باید همه چیز را شفاف کنیم تا مردم در جریان باشند، چون این فوتبال متعلق به مردم است.

*به CAS اعتراض کردیم تا زیر بار ظلم نرویم

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد بحث میزبانی‌هایی که از ایران گرفته شد، خاطرنشان کرد: مردم باید در جریان باشند. بعد از اینکه با لطف خدا و اعتماد مجمع به عنوان رئیس انتخاب شدم نامه‌ای زده شد. بخشی از آن هم از قبل برنامه‌ریزی شده بود. من حقوقدان نیستم و رفیعی این موضوع را راهبری می‌کند. این میزبانی حق واقعی فوتبال ایران است را جابجا کردند. اسکوچیچ و خراطی در جلسه‌ای که داشتند زیربار برگزاری مسابقات به صورت متمرکز نرفتند. در مباحث حقوقی از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کردیم تا بتوانیم حداقل جوابگوی مردم باشیم. به دادگاه بین‌المللی ورزش هم رفتیم. سه بازی میزبان بودیم و از دو جهت باید این موضوع را بررسی کرد. ما سال قبل هم میزبان بودیم و احساس کردیم این ظلمی است که به فوتبال ایران روا داشته شده است.

* خودم هم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می‌کردم

عزیزی خادم در پاسخ به این سوال که آیا شکایت ایران به نتیجه خواهد رسید یا خیر، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نتیجه ناامید نیستم. مردم باید قبل از ما در جریان قرار می‌گرفتند. جلسه ای با شیخ سلمان داشتم و دیدم که او برای تحکیم روابط آمده بود، اما ما موضوعات مدنظر خود را اعلام کردیم. من دیپلماسی را متوجه می‌شوم و قطعاً مشورت می‌کنم. اعتقاد دارم که باید مسالمت‌آمیز رفتار کنیم، اما چیزی که برای ما مهم است ظلمی بود که به فوتبال ایران تحمیل شد. اگر خودم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می‌کردم و می‌گفتم چرا از این فرصت استفاده نشد؟

*کرسی های بین المللی ما بی مصرف هستند؛ در این مدت به اندازه یک سال نامه نگاری و مذاکره کردیم

وی ادامه داد: بحث اعتراض ما به میزبانی در لحظه آخر ثبت شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا دو وکیل را معرفی کرده و تا چند روز آینده تعیین تکلیف خواهد شد که یا کشور دیگری میزبان شود یا فرایند حقوقی طی شود و تصمیم نهایی اتخاذ شود. این اتفاق پیش از این رخ نداده بود. من اعتراض می‌کنم، همیشه در کنار مردم هستم. کرسی‌های بین‌المللی ما خنثی و بی‌مصرف بودند و به همین دلیل در مدتی که آمدیم به اندازه یک سال نامه‌نگاری و مذاکره کردیم تا حق فوتبال ملی زنده شود. این اتفاق یکی از میراثی است که به ما داده‌اند.

*تیم ملی فوتبال باید به مسیر اصلی خود بازگردد

عزیزی‌خادم عنوان کرد: برای بحث لیگ برتر کارگروهی تشکیل شده است. یک بسته اقتصادی تدارک دیده‌ایم و کارشناس دادگستری هم آورده‌ایم تا فوتبال را رفته رفته اقتصادی کنیم. تیم ملی اولویت ما است و باید جذب اسپانسر داشته باشیم. کارشناس اقتصادی قیمت می‌دهد و ما آگهی می‌کنیم که بعدها نهادهای نظارتی به راحتی بتوانند بررسی کنند. تا روز گذشته 3 گزارش از تیم‌های ملی داشتیم؛ عده‌ای می‌گفتند 18 تیم ملی داریم و عده‌ای می‌گویند 14 تیم ملی داریم. تیم ملی باید به مسیر اصلی خود باز گردد.

* بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند، چون در گذشته بدحساب بودیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما هنوز دست به تغییرات اساسی نزدیم. کمیته توسعه فنی داریم که ماجدی هم آنجا حضور دارد. امامی‌فر را به آکادمی آوردم، چون دیدم تحصیل کرده و با سابقه است. فوتبال متعلق به همه مردم است. صدها نفر دو دهه است که پشت درهای بسته مانده‌اند. ما در حال توسعه فوتبال هستیم. نخستین جلسه ما در زاهدان برگزار خواهد شد. حلقه‌های مفقوده باید مورد توجه قرار بگیرند. نمی‌خواهم نام کسی را بیاورم، اما حتی بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند، چون در گذشته بدحساب بودیم.

*قبل از حضور خورشیدی در فدراسیون با چند نفر صحبت کردیم اما نیامدند

عزیزی خادم درمورد انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: قبل از او با چند نفر صحبت کردم. جلسات متعددی گذاشتم و روزی که به فوتبال آمدم به خیلی از افراد صاحب نظر تلفن کردم و خواستم که این سمت را بگیرند. به چند نفر پیشنهاد دادم، اما نیامدند، چون فوتبال ملی به سمتی رفته که خدشه دار شده است. فوتبال متعلق به همه است و نمی توان با خط کش آن را جدا کرد. در فوتبال ‌مان شاهد هستیم که یک مربی سه تیم عوض می‌کند و مقابل این اتفاقات را خواهیم گرفت. با چند نفر صحبت کردم که به ما کمک کنند. چارت‌ها دچار تغییراتی خواهد شد.

*جلساتی با هاشمیان و اسکوچیچ داشتم و با قدرت از آنها حمایت می‌کنیم

وی درخصوص اینکه می‌گویند افراد بهتری می‌توانستند سرپرست تیم ملی شوند، افزود: چارت در حال تغییر است. نگاه ما چیز دیگری است. در رده تیم‌ ملی سمت‌های بالاتری خواهیم داشت تا بر همه چیز نظارت کند. تیم ملی روی لبه تیغ است و نظارت بر آن برعهده من است. از روزی که اسکوچیچ آمده پیام‌های زیادی به من رسیده و افراد مختلف انتقاد کردند. جلساتی با هاشمیان و اسکوچیچ داشتم و با قدرت از آنها حمایت می‌کنیم. مربیانی داریم که قراردادی نبسته‌اند و به کار خود ادامه می‌دهند. امامی‌فر فرد باتجربه‌ای است و از او در آکادمی استفاده کردیم.

*رسانه ها با مطالبی که نوشتند نشان دادند از ما انتظار بالایی دارند

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: بایداز رسانه‌ها تشکر کنم. آنها با مطالبی که نوشتند به ما نشان دادند که انتظار بالایی از ما دارند. حوزه فنی در اختیار من نیست و کمیته توسعه فنی داریم. هیأت رئیسه تصمیم گیری می‌کند. وارد فوتبالی شدیم که هنوز زمین چمن ایده‌آل نداریم و تیم‌های ملی یک ریال هم درآمدزایی نداشته‌اند. تیم ملی نماد فوتبال کشورمان است و در موضوعاتی همچون لباس و تدارکات هم مشکلاتی وجود داشت.

*جوادی استعفا کرده، اما من هنوز نپذیرفته‌ام

عزیزی خادم درخصوص استعفای علی جوادی، اظهار داشت: علی جوادی از دوستان خوب من است و او خواسته که نباشد، اما ما هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم. انتصاب‌ها در اختیار من است و هرکسی باید مسئولیت خودش را انجام دهد. جوادی استعفا کرده، اما من هنوز نپذیرفته‌ام.

*در فوتبالی که هیچ آژانسی برای تیم ملی بلیت نمی گرفت، به سختی می توان کار کرد

وی درمورد جا ماندن سرمربی تیم ملی از اتوبوس بازیکنان بعد از بازی، گفت: ابتدا باید کلیات حل شود. در فوتبالی که هیچ آژانسی حاضر نبود برای تیم ملی بلیت بگیرد یا در بخش البسه مشکلاتی داشتیم به سختی می‌توان کار کرد. از مسئولان کیش تشکر می‌کنم، اما در شرایطی که غرق بدهی هستیم اقدامات خوبی انجام دادیم. چارتر گرفتیم و این یعنی تیم ملی اعتبار پیدا می‌کند. هتل داریوش پذیرفت که به صورت رایگان میزبان تیم ملی باشد. اگر می خواستم هتل قبلی را بگیرم دچار مشکل می‌شدیم، چون پولش را پرداخت نکرده بودند. موضوعات اصلی باید حل و برنامه‌ریزی شود.

*در فدراسیون فوتبال دروغ نحواهیم گفت و با فساد مبارزه می کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در حوزه پزشکی حتماً با دکتر نوروزی مشورت می‌کنم. اعتقاد ما بر مشورت پذیری است و توصیه نمی‌پذیریم. دروغ نخواهیم گفت، چون اگر یک دروغ بگوییم در ادامه باید 5 دروغ دیگر بگوییم. با فساد مبارزه خواهیم کرد.

*ما آمده ایم تا تابوشکنی کنیم و فوتبال باید به مناطق کم برخوردار برود

عزیزی‌خادم عنوان کرد: فوتبال باید به مناطق کم برخوردار برود. کارشناس رسمی دادگستری باید ارزش‌ها را به ما عنوان کند و پولی که می‌آید باید خرج تیم ملی و توسعه فوتبال شود. ما آمده‌ایم که تابوشکنی کنیم. در حوزه‌های حقوقی و سایر بخش‌ها فراخوان خواهیم داد تا افراد متخصص را انتخاب کنیم. در حوزه استعدادیابی، کشور را به 4 قسمت تقسیم کرده‌ایم. 

*چارتر تیم ملی گرفته شده و هتلش آماده است

وی ادامه داد: از افرادی که به من کمک کردند تا انتخاب شوم تشکر می‌کنم و می‌دانم که آنها توقعی از من ندارند. به سمت مسیری که ایمان داریم حرکت می‌کنیم. اولویت اصلی ما تیم ملی است و اقدامات خوبی برای استعدادیابی صورت گرفته است. چارتر تیم ملی گرفته شده و هتلش هم آماده است. هنوز کاری را شروع نکرده‌ایم.

*افزایش 200 - 300 درصدی حقوق داوران را خواهیم داشت

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد مبارزه فساد در فوتبال، گفت: چارتی که در حال نوشته شدن است، چیزی به نام کمیته فرهنگی وجود ندارد. مسئولیت اجتماعی جایگزین شده و باید تلاش کنیم اعتبار را به فوتبال ایران بازگردانیم. کسی که در بیرجند نشسته و کسی که در سنندج حضور دارد باید از فوتبال استفاده کند. 20 سال این اتفاقات در فوتبال رخ نداده است. متاسفانه در اجرای برنامه‌های خود به مشکلاتی همچون میزبانی و ویلموتس و ... برخورد کرده‌ایم. دستمزد داوران هم باید مورد بررسی قرار بگیرد. افزایش 200 - 300 درصدی حقوق داوران را خواهیم داشت. فوتبال کار نکرده زیادی دارد که ما در حال برنامه‌ریزی هستیم.

*تصمیم گیری درباره ادامه ممنوعیت حضور خارجی ها باید در هیات رئیسه مطرح شود

عزیزی خادم درمورد ممنوعیت حضور خارجی‌ها، تصریح کرد: باید در هیأت رئیسه مطرح کنیم. من آدم توصیه پذیری نیستم. در هیأت رئیسه بودم و در پیکان هم فعالیت کردم. منافع فوتبال ملی برای ما از همه چیز مهمتر است. مربی و بازیکن خارجی باید صندوقی ایجاد کنند و به ما ضمانت بانکی بدهند تا چهره فدراسیون خدشه‌دار نشود. نباید بازهم پرونده‌ سازی کنیم تا بازهم دچار مشکل شویم. اعتقاد دارم هرجایی که مشارکت و شفاف‌سازی باشد همه چیز خوب پیش خواهد رفت، اما این دلیل نمی‌شود که فدراسیون نظارت نکند.

*به دنبال ایجاد کارگروه چابک سازی لیگ هستیم

وی درمورد کارگروه چابک‌سازی لیگ، گفت: سه‌شنبه جلسه‌ای خواهیم داشت. نمی‌توان یک شبه تمام کارها را انجام داد. باید زمان داد. سال‌ها چنین کارهایی در فوتبال ایران انجام نشده است.

*درباره واگذاری سه دنگ از ساختمان پرسپولیس نامه ای را ندیدم

عزیزی خادم درخصوص واگذاری سه دنگ از ساختمان پرسپولیس، گفت: من چیزی ندیده‌ام. فرهنگ شفاهی را نمی‌پذیرم و همه چیز باید کتبی باشد. واقعیت و برنامه برای ما چیزهایی است که مکتوب شده و رضایتمندی افکار عمومی و مردم برای ما مهم است.

*درباره انتخابات هیات تهران باید با دبیرکل صحبت کنم و اقداماتی انجام می شود

وی درمورد اعتراض به انتخابات هیأت تهران، خاطرنشان کرد: در این خصوص باید دبیر کل صحبت کردم و گویا اعتراض‌هایی  به صورت کتبی شده است. قطعاً در این راستا اقداماتی انجام خواهد شد. در راستای نگاه عدالت محور در کنار مظلوم خواهیم ایستاد. دراولین جلسه به زاهدان خواهیم رفت. فوتبال متعلق به همه است و استان‌ها باید از ظرفیت‌ها استفاده کنند. فوتبال باید بتواند از منابع خود برای منافع خود استفاده کند. کمک‌هایی که می‌شود به هویت ملی ما کمک خواهد کرد.

*به ماجدی ماموریت دادم تا با بزرگترهای فوتبال تماس بگیرد

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: وظیفه ما دفاع از حقوق ملت و مردم است. اینکه چه نتیجه‌ای می‌شود دیگر دست ما نیست. در گذشته حداقل امکانات را در تیم ملی نمی‌دیدیم، اما ما در حال ریل‌گذاری هستیم و اجازه نمی‌دهیم با نگاه بسته پیش برویم. با یکی از چهره‌های مطرح فوتبال صحبت کردم و می‌گفت بعد از 8 سال اولین بار است که یک نفر از فدراسیون به ما زنگ می‌زند. به ماجدی ماموریت دادم تا با بزرگترها تماس بگیرد.

*من دخالتی در تصمیمات کمیته فنی نمی کنم

عزیزی خادم درمورد اظهارات ماجدی مبنی بر اینکه انتصاب‌ها در کمیته فنی صورت خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اساسنامه می‌گوید تصمیم جمعی باید گرفته شود و هر تصمیمی که  در حوزه فنی تیم‌های ملی گرفته ‌شود باید در کمیته فنی باشد؛ این همان کاری است که در گذشته به این شکل وجود نداشت. من صلاحیت این را ندارم که در این خصوص صحبت کنم. صلاحیت آن کمیته فنی است که من دخالتی در آن ندارم. کمیته فنی پیشنهاد می‌دهد و به هیأت رئیسه می‌رود و در آنجا تصمیم گیری می‌شود.

*بااحترام به مسئولان AFC قطعا به دنبال احقاق حق فوتبال خواهیم رفت

عزیزی خادم درخصوص گرفتن میزبانی فوتسال از ایران و دادن آن به ازبکستان، خاطرنشان کرد: به قدرت دیپلماسی باز می‌گردد. همین اتفاق برای تیم ملی بزرگسالان افتاده و چه انتظاری دارید؟ با احترامی که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا دارم قطعاً به دنبال احقاق حق فوتبال خواهیم رفت. در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم امیدوارم همه بتوانند به افراد نزدیک خود کمک کنند.

بیشتر بخوانید: رکورد ملی 200 متر شنای پروانه ایران شکست

253 251

کد خبر 1503009

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =