در سال گذشته ۲۸ هزار اصله نهال در شهرستان میامی توزیع شد

محمدعلی رضایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی از توزیع ۲۸ هزار اصله نهال طی سال گذشته در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: این اقدام برای جلوگیری از فرسایش خاک و ضرورت درختکاری انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان محمدعلی رضایی ضمن بیان اینکه سال گذشته ۲۸ هزار اصله نهال در شهرستان میامی توزیع ‌شد، ابراز داشت: این نهال‌ها از نوع اقاقیا، عرعر، زبان‌گنجشک، کاج، سنجد، سرو شیراز، سرو خمره‌ای، سرو نقره، زیتون تلخ و توت بود. 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی بابیان اینکه هفته منابع طبیعی وآبخیزداری سال گذشته با شعار همه با هم جهاد ، برای حفاظت از منابع طبیعی از پانزدهم اسفندماه شروع شد، ابراز داشت: در این روز مردم با حضور در پارک‌ها یا عرصه‌های منابع طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو رفتند و با انجام این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز گردانند. رضایی در ادامه به اهمیت درخت و درختکاری اشاره کرد و افزود:درخت یک نعمت و هدیه زیبا از سوی خداوند به انسان بوده و منشاء خیر و برکات زیادی برای زمین است.
رضایی در ادامه افزود: که در راستای سیاست های سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور ایجاد پارک، فضای سبز،بوستان روستایی و بادشکن اطراف مزارع نهال رایگان به منظور غرس در مناطق مناسب و مستعد توزیع شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی هدف از توزیع نهال های رایگان را ترویج فرهنگ صیانت از منابع طبیعی و توسعه کاشت نهال دانست

۴۶.

کد خبر 1503314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =