بیش از  ۴هزارتن انواع ماهی در قزوین تولید شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در سال گذشته بیش از ۴هزارو ۱۲۰تن انواع ماهیان سردابی، گرمابی و خاویاری در این استان تولید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: از این میزان ماهی تولیدی، ۲۹۰۵تن ماهیان سردابی، ۱۱۸۷تن ماهیان گرمابی و ۲۸تن ماهیان خاویاری بوده است.

او اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶۷واحد پرورش ماهی در زمینه انواع ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری در استان فعال هستند که از این میزان ۱۵۲واحد مربوط به ماهیان سردابی، ۱۱۰واحد مربوط به ماهیان گرمابی و ۵واحد مربوط به پرورش ماهیان خاویاری است.

خمسه با اشاره به اتمام مطالعات توسعه آبزی پروری حوزه رودخانه شاهرود به ظرفیت ۹هزار تن تصریح کرد: این طرح با ظرفیت اشتغالزایی برای ۱۸۰۰نفر از طریق جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، می‌تواند باعث ۳برابر شدن تولیدات آبزی‌پروری استان شود.

او همچنین یادآور شد: برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح هزار تنی پرورش ماهی سردابی خوزنان آبیک نیز می‌تواند در افزایش تولید موثر باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به محدودیت منابع آب و نیاز به اقتصادی‌کردن تولید ماهی و بهره‌برداری بهینه از منابع آب، افزایش تولید در واحد سطح در اولویت قرار دارد.

۴۶

کد خبر 1503329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =