تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری‌ها

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها گفت: از سال گذشته مدیران شهری استان قزوین با جدیت تمام به دنبال دریافت مجوز تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری‌ها هستند که با توجه به مجوز وزارت کشور فرآیند آن در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قرارداد کار معین خبر داد و گفت: از سال گذشته مدیران شهری استان قزوین با جدیت تمام به دنبال دریافت مجوز تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری ها هستند که با توجه به مجوز وزارت کشور فرآیند آن در حال اجرا می باشد.

او اظهار کرد: این اقدام در اجرای بخشنامه وزیر کشور در سال 1398 که نحوه بکارگیری نیروی قراردادی در شهرداری ها را ابلاغ کرده است و به منظور ساماندهی نیروی انسانی موجود که دارای رابطه مستقیم با شهرداری و سازمان‏های وابسته به آنها نبوده و در مشاغل اصلی یا تخصصی شهرداری‏ها اشتغال دارند، صورت می‏پذیرد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها ادامه داد: در این راستا شهرداری‏ها مکلفند ابتدا آمار و اطلاعات کلیه کارکنان خود اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، کارگری و همچنین نیروهای شرکتی یا پیمانکاری و کلیه نیروهایی که به هر نحو در مشاغل اصلی و تخصصی شهرداری و اموری که در ساختار تشکیلات مصوب آنها پیش بینی شده، اشتغال دارند را بروزرسانی کنند.

صالحی گفت: به منظور دقت و رعایت عدالت در انتخاب نیروهای متخصص و توانمند، صدور مجوز در صورت دارا بودن پست بلاتصدی مصوب در تشکیلات تفصیلی شهرداری با رعایت شرایط احراز شغل قابل تخصیص و رعایت مراتب شایستگی از طریق ارزیابی شاخص‏های تعیین شده صورت می گیرد.

او افزود: انعقاد قرارداد با افراد پذیرفته شده، پس از موافقت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و منوط به اخذ تائیدیه واحد گزینش ذیربط خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در پایان تاکیدکرد: ملاک تصمیم‏گیری و تعیین میزان سهمیه بکارگیری نیروی قرارداد کارمعین، براساس اطلاعات و فرم‏های تکمیل شده توسط شهرداری‏ها و تائید آن توسط استانداری یا شهرداری است.

48

کد خبر 1503381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =