۳۰۰۰ کرسی شورای اسلامی روستاها در استان کرمان داوطلبی ندارد

استاندار کرمان گفت: حدود ۹ هزار کرسی شورای روستایی داریم که ۶ هزار نفر ثبت‌نام کردند و نگران بدون شورا ماندن برخی روستاهای استان کرمان هستیم.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : علی زینی‌وند در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان با بیان اینکه ضمانت اجرایی مصوبات ستاد کرونا، مسئولان استان و فرمانداران در شهرستان‌های مختلف هستند اظهار داشت: محدودیت‌های کرونایی سختگیرانه اعمال شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کم کاری‌های مدیران در اجرای مصوبات را گزارش بدهند گفت: بسیج با تمام وجود اعلام آمادگی کرده تا امکانات خود را برای اجرای طرح شهید سلیمانی را پای کار بیاورد و فرمانداران باید از تمام ظرفیت‌ها برای اعمال محدودیت‌ها استفاده کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ایست بازرسی‌های ورودی و خروجی شهرها باید راه‌اندازی شود افزود: براساس گزارشات اگر این موارد رعایت نشود شاهد افزایش مرگ و میرها در استان‌ها خواهیم بود که بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه بر اساس اخباری که داریم شهرستان‌هایی که وضعیت زرد دارند به‌زودی نارنجی و بعد قرمز می‌شوند ادامه داد: از هر گونه تجمع و ازدحام جمعیت باید جلوگیری شده و تمام امکانات دولتی شهرستان‌ها باید در اختیار اعمال محدودیت‌ها قرار بگیرد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه مردم در اعمال محدودیت‌ها به سختی خواهند افتاد اما این کار برای سلامتی آنها است گفت: محدودیت‌های تردد شبانه به سختی در سطح شهرها اجرا شده و جریمه‌ها نیز اعمال شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه روز گذشته بازدیدی از سطح شهر داشتیم که ده‌ها نفر ماسک نداشتند که باید پیگیری شود بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مسئول هماهنگی تیم و مسئول اجرا در طرح شهید سلیمانی سپاه است.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها از جمله اصناف، تعزیرات حکومتی، ادارات صنعت، معدن و تجارت، هلال‌احمر و بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا همکاری کنند گفت: کوتاهی دستگاه‌ها گزارش شود و اگر مدیری امکان کار کردن با این شرایط را ندارد استعفای خود را بنویسد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه هیچ کوتاهی در اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا از فرمانداران و مدیران استان پذیرفته نیست افزود: برگزاری برنامه‌های مذهبی در ماه رمضان در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و باید اقناع سازی شود.

وی با بیان اینکه شبکه نظارت بر محدودیت‌ها در استان تعریف می‌شود و بازرسی استانداری باید این موضوع را پیگیری کند گفت: جان مردم در خطر است و قطع زنجیره کرونا در استان باید جدی گرفته شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امروز و فردا زمان ثبت‌نام داوطلبین شوراهای اسلامی روستایی است افزود: حدود ۶ هزار نفر تاکنون ثبت‌نام کردند که نگرانی داریم به تعداد کرسی‌ها ثبت‌نام انجام نشود.

وی با بیان اینکه حدود دو هزار و ۸۰۰ روستای واجد شرایط تشکیل شورا داریم که حدود ۹ هزار کرسی شورا می‌شود بیان کرد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران تشویق کنند تا روستاها بدون شورا نمانند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه روستاهای بدون شورا در آینده دچار مشکلات زیادی خواهند بود و اعتبارات آنها نیز دچار مشکل و هزینه کرد می‌شود گفت: بخشداران وظیفه دارند در فرصت باقیمانده به‌گونه‌ای عمل کنند که حتی یک روستا بدون شورا نباشد و از جوانان تحصیل‌کرده و علاقمند بخواهید تا داوطلب شوراهای اسلامی روستاها شوند.

48

کد خبر 1503425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =