اجرای طرح پایش درسطح ۲۵ هزار هکتار از مراتع قشلاقی شهرستان سمنان

مریم رحیمی مسئول واحد مرتع  اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از اجرای اتمام طرح پایش مراتع قشلاقی شهرستان سمنان  در پایان سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان رحیمی گفت:  این طرح با هدف ساماندهی و مدیریت چرای دام و صیانت از منابع ملی، کنترل و جلوگیری از چرای بی رویه دام در عرصه های مرتعی که مهمترین منبع علوفه به شمار می رود طی زمستان ۹۹ و در سطح ۲۵۰۰۰ هکتار از مراتع قشلاقی شهرستان سمنان با موفقیت اجرا شد. 
رحیمی افزود : طرح پایش در ۱۵ مرتع از مراتع زمستانه شهرستان سمنان با موفقیت  انجام شد. اکیپ پایش که متشکل از کارشناسان  مرتع و حفاظت شهرستان میباشند در راستای مدیریت چرای دام با کنترل مواردی از جمله کنترل پروانه چرای دام ، عدم وجود دام مازاد در مرتع، استمرار دامداری و مرتعداری ، ساماندهی و مدیریت چرای دام در مرتع ، کنترل زمان ورود و خروج دام در مراتع و پرداخت عوارض پروانه چرا توسط بهره بردار را بررسی می کنند. 
وی در ادامه افزود : هدف از اجرای این طرح ، برقراری تعادل بین دام و مرتع از سوی دامداران ذیحق، استفاده صحیح از پوشش مراتع علاوه بر حفظ خاک و تقویت منابع آب می باشد. 

46

کد خبر 1503646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =