آغاز طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در قزوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از اجرای طرح نظارتی وِیژه ماه مبارک رمضان در استان قزوین از امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اعلام این خبر، بیان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای تأمین برخی از کالاها، به ویژه مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پر مصرف مرسوم در این ایام، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان اجرا می‌شود.

او با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در این ایام، تاکیدکرد: این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در سطح استان آغاز شده است.

افضلی همچنین تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح اعلام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: اقلام نظارتی مورد تاکید در این طرح شامل خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است.

او با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح، اظهار داشت: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح می‌باشد که همه صنوف ملزم به رعایت آن هستند.

افضلی گفت: در طرح مذکور برنج وارداتی هندی به نرخ ۱۸۵هزار ریال، برنج وارداتی تایلندی به قیمت ۱۲۵هزارریال، شکر خانوار بسته بندی یک کیلوگرمی ۸۷هزارریال، گوشت قرمز منجمد ۸۰۰هزار ریال و روغن نباتی مطابق نرخ مصوب برای تنظیم بازار عرضه می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطر نشان کرد: ستاد خبری سازمان صنعت معدن و تجارت نیز همزمان با اجرای طرح به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، شکایات خود را از طریق شماره تلفن۱۲۴ ستاد خبری این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

46

کد خبر 1504095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =