صالح فرمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق را امضا کرد

ایرنا نوشت:"برهم صالح" رییس جمهوری عراق شامگاه دوشنبه فرمان ویژه برگزاری انتخابات پارلمانی را امضا کرد.

به گزارش صفحه توئیتری "ریاست جمهوری عراق"، صالح با بیان این که انتخابات مهم و بنیادی است از تمامی عراقی‌ها خواست برای انتخابات و مشارکت جدی در آن آماده باشند.

وی همچنین ضمن تاکید بر برگزاری انتخابات در زمان مقرر در ۱۰ اکتبر(۱۸ مهر)سال جاری میلادی، انتخابات را فرصتی برای تحقق اهداف ملت شریف عراق دانست.

صالح نوشت: باید رأی‌ قاطع وجدی ما تأکیدی باشد بر اینکه عراق به یک مرحله پیشرفته‌تر، باثبات‌تر، دارای استقلال و عدالت بیشتر از گذشته دست یافته است.

وی از نهادهای ذیربط خواست که هرچه زودتر امکانات لازم را برای برگزاری انتخابات شفاف و بدون شائبه فراهم کنند.

رییس جمهوری عراق افزود: انتخابات با توجه به شیوع ویروس کرونا و چالش‌های امنیتی در مقابله با تروریسم و افراد خارج از قانون، در شرایط دشواری برگزار خواهد شد، اما تکیه عراق بر همت دستگاه امنیتی و بیداری ملت آن استورا است که همواره مسئولیت حفظ امنیت انتخابات و رأی دهندگان را به دوش کشیده‌اند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) گذشته اعلام کرد که انتخابات پارلمانی زودهنگام ششم ژوئن ۲۰۲۱ (۱۶ خرداد) برگزار خواهد شد، اما ستاد انتخابات عالی انتخابات عراق از نخست وزیر این کشور خواست که برگزاری انتخابات را به تعویق بیندازد.

پس از این درخواست، مجلس نمایندگان عراق، رأی به تعویق انتخابات داد و مقرر شد که ۱۰ اکتبر سال جاری میلادی این انتخابات برگزار شود.

311311

کد خبر 1504228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =