کمک هزینه تحصیلی به ۱۷۳۶ دانش‌آموز معلول قزوینی

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: یک هزار و ۷۳۶دانش آموزان معلول نیازمند در استان سال گذشته از سوی این سازمان کمک هزینه تحصیلی دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به مهمترین اقدامات این اداره کل در زمینه توانبخشی گفت: افزایش کیفیت زندگی معلولان و سالمندان و ارتقای توانایی افراد دارای معلولیت از طریق آموزش مهارت های زندگی، ارتقای عملکرد زندگی روزمره و افزایش سطح استقلال فردی و همچنین رعایت عدالت و تسهیل دسترسی به منابع و فرصت ‏های اجتماعی از اهداف بهزیستی در این حوزه به شمار می رود.

او افزود: فعالیت های این حوزه شامل طرح های توانمندسازی سالمندان و افراد دارای معلولیت، اقدام در تغییر نگرش خانواده در پذیرش این افراد در جمع خود، خدمات توانبخشی روزانه، توزیع رایگان وسایل کمک توانبخشی و خدمات توانبخشی و توانپزشکی در منزل است.

این مقام مسئول همچنین گفت: آموزش حرفه ای وآماده سازی شغلی برای افراد متقاضی اشتغال به منظور بهره مندی از حقوق یکسان گروه هدف با سایر افراد جامعه، مشارکت خانواده ها در روند درمان و توانبخشی معلول از طریق آموزش مهارت های زندگی، آموزش مهارت های اولیه توانبخشی در منزل توسط کارشناسان با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات مراقبتی و توانبخشی در منزل و تکریم گروه هدف با تحکیم بنیان خانواده و ارایه مراقبت جامع و کل نگر از دیگر برنامه های این سارمان در حوزه توانبخشی است.

وارثی بیان کرد: در همین زمینه یکی از برنامه های اصلی سازمان حمایت و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان معلولی است که به دلیل فقر و مشکلات مالی نمی توانند به تحصیل بپردازند و در این روند با مشکلاتی رو به رو هستند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به همین حمایت ها در بین افراد تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان قزوین افراد با استعداد و موفق در زمینه های علمی، ورزشی، فرهنگی وجود دارند که عملکرد آن ها بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1504462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =