۶۵میلیارد تومان تسهیلات از خط۸ مکانیزاسیون کشاورزی در قزوین توزیع شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: طی سال گذشته ۶۵میلیارد و۵۵۹میلیون تومان تسهیلات در قالب خط۸ مکانیزاسیون کشاورزی در بین بهره برداران بخش این استان توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای خرید ماشین آلات کشاورزی و به منظور توسعه و تقویت مکانیزاسیون محصولات کشاورزی اجرا شده است.

او اظهار کرد: این میزان تسهیلات به ۵۵۹دستگاه انواع ماشین آلات‌کشاورزی در سطح  استان تخصیص داده شده است.

خمسه بیان کرد: با تخصیص این تسهیلات، ضریب مکانیزاسیون به میزان۹۷ صدم درصد اسب بخار درهکتار افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین درادامه گفت: در راستای طرح ملی شماره‌گذاری ماشین آلات خودگردان کشاورزی و با هدف شناسنامه دارکردن اینگونه ماشین آلات و همچنین هویت بخشی و سامان دهی ناوگان ماشین آلات خودگردان کشاورزی در سال گذشته برای ۷هزار و ۷۸۴دستگاه ماشین آلات کشاورزی پلاک صادرشده است.

او اظهار کرد: طی این بازه زمانی، نظارت بر فعالیت کمباین‌های برداشت غلات بومی و مهاجر به تعداد ۶۰۵دستگاه و با هدف کاهش ضایعات برداشت درسطح ۱۸۹هزار و ۴۰۰هکتار از مزارع گندم  و جو استان انجام شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: در راستای اجرای این طرح، استان قزوین با ریزش ۲.۲درصد رتبه دوم کشوری را از لحاظ کاهش ضایعات به خود اختصاص داده است.

خمسه ارتقای ضریب مکانیزاسیون به میزان ۹صدم درصد اسب بخار درهکتار، شماره گذاری ماشین آلات خودگردان کشاورزی به تعداد ۳هزار و۳۲۶دستگاه و نظارت برفعالیت کمباین‌های برداشت غلات به تعداد۶۲۰دستگاه را از مهمترین برنامه های این سازمان درحوزه مکانیزاسیون کشاورزی در سال جدید ذکر کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین یادآورشد: در سال۹۸ ضریب مکانیزاسیون ۱.۷۹صدم اسب بخار در هکتار بود که در پایان سال ۹۹ این میزان به ۱.۸۸صدم اسب بخار در هکتار افزایش یافته است.

48

کد خبر 1504466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =