کلاهبرداری زن رمال در واتس‌اپ/ مال‌باختگان خودشان خیلی زود حرف‌هایم را باور می‌کردند!

شرق نوشت:زنی جوان در پلیس فتای شیراز توضیح داد فردی با ترفند فالگیری و رمالی او را فریب داده و 50 میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده است.

مأموران با پرس‌وجو از شاکی پی بردند او مدتی پیش در یک گروه واتس‌اپی عضو شده بود و مدیر گروه که خود را فالگیر معرفی می‌کند، با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکی را فریب داده و از وی کلاهبرداری کرده است.

زن جوان گفت: آن زن به ‌حدی خوب صحبت می‌کرد که کاملا به او اعتماد کردم و به این باور رسیدم که می‌تواند از طریق رمالی مشکلات من را حل کند؛ به همین ‌دلیل پول را به او پرداخت کردم، اما بعد از آن هیچ اتفاقی نیفتاد و بالاخره فهمیدم فریب خورده‌ام.
بعد از روشن‌شدن جزئیات ماجرا، با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی، متهم که زنی میان‌سال است، شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.
متهم بعد از انتقال به پلیس فتا، تحت بازجویی قرار گرفت و منکر هرگونه بزه جرمی شد، ولی پس از مواجه‌شدن با دلایل، مستندات و مدارک جمع‌آوری‌شده ازسوی کارشناسان پلیس فتا، به کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت با ایجاد گروه واتس‌اپی با عنوان فالگیری و رمالی، پس از جلب اعتماد مخاطبان و سوء‌استفاده از سادگی آنها با دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.
این زن گفت: مال‌باختگان خودشان خیلی زود حرف‌هایم را باور می‌کردند. من هم از این فرصت استفاده می‌کردم.
در تحقیقات فنی از متهم مشخص شد او با این شگرد از شش نفر دیگر در مجموع 800 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای فارس، با تأیید این خبر تأکید کرد: افراد سودجو غالبا مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند. تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، بنابراین از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که ازطریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود، اعتماد نکنند و به‌هیچ‌وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

23302

کد خبر 1504644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =