پیش بینی وضعیت کرونا در لرستان نامطلوب و خطرناک است

جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا عصر امروز به ریاست استاندار لرستان و با حضور اعضاء بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. دکتر خادمی با اشاره به وضعیت بسیار نامطلوب استان از نظر بیماری کرونا گفت: پیش بینی وضعیت کرونا در لرستان در ایام پیش رو ، نامطلوب و خطرناک است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: متاسفانه وضعیت استان از نظر بیماری کرونا اصلاً مناسب نیست و درصد ابتلا به بیماری خیلی بالاست و از هر۱۰۰ نمونه تستی که انجام می شود ۵۰ مورد مثبت اعلام می شود.

 دکتر خادمی با اشاره به آمار روز جاری گفت: در روز سه شنبه ۲۴ فروردین ۲۷۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری شده‌اند و در همین روز حدود ۹ نفر مرگ در اثر کرونا ثبت شده است.

وی خاطرنشان گرد:  با توجه به معیاری که در روزهای اخیر در کشور وجود دارد  حدود ۱۰ درصد بستری شدگان با شرایط سخت  مواجه می شوند  و احتمال مرگ آنها بالا می رود لذا ممکن است در روزهای آتی آمار مرگ و میر افزایش یابد.

استاندار لرستان افزود: تنها راهی که به نظر می رسد؛رعایت فاصله اجتماعی و اجرای  دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و عدم حضور در اجتماعات است. 

دکتر خادمی با تقدیر از همکاری بازار و اصناف در تعطیلی مشاغل سطح ۲،۳،۴ در  شرایط فعلی گفت:  ما حرفی پنهان از مردم نداریم و پیش بینی وضعیت  استان در ایام پیش رو ،بسیار نامطلوب و خطرناک است و از مردم می خواهم با جدی گرفتن تعطیلی اصناف و بازار و عدم مراجعه حضوری و خرید های غیر ضروری از مراجعه به دوایر دولتی ، بانک ها و ...  همکاری لازم را همچون گذشته داشته باشند.

 استاندار لرستان با تقدیر از آندسته از اصناف و بازار که همکاری می کنند از سایر صنوف غیر ضروری خواست تا مطابق مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا تعطیلی را جدی گرفته و رعایت کنند.

 دکتر خادمی در خصوص فعالیت ادارات گفت: ادارات استان در حال حاضر در شرایط قرمز با حداکثر  یک سوم کارکنان در حال خدمت رسانی هستند و علی رغم پیگیری موضوع برای تعطیلی کامل ،به خاطر شرایط اضطراری نمی‌توان ادارات را  تعطیل کرد. 

وی افزود:در عین حال از مردم می‌خواهم به خاطر شرایط موجود و اینکه ادارات در این ایام بطور کامل نمی توانند پاسخگوی ارباب رجوع باشند،کارهای اداری خود را چند روزی به تعویق بیاندازند و در صورت اضطرار به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی یا تلفنی اقدام کنند و مدیران دستگاه‌های مختلف موظفند شرایط لازم را برای بهره‌مندی غیرحضوری مردم فراهم کنند.

46

کد خبر 1504691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =