شناسایی ۲۴۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان/وضعیت موجود از توان تیم درمان خارج است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته از پنج هزار و ۲۹۶ بیمار مشکوک به کرونا دو هزار و ۴۱۶ مورد قطعی شناسایی شد و ۳۷۸ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به دو هفته دشوار شیوع کرونا در اصفهان اظهار داشت: بیمارستانهای الزهرا و غرضی در کلانشهر اصفهان بیشترین میزان بستری های کرونا را دارند و تقریبا در حال تکمیل شدن هستند. همچنین بیمارستان های شهرستانهای داران، میمه، شاهین شهر و نجف آباد با تمام ظرفیت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته اند و در برخی از شهرستان ها به صددرصد ظرفیت اسمی رسیده و وضعیت موجود خارج از توان تیم درمانی است.

وی افزود: کماکان وضعیت ابتلا و بستری کرونا دراصفهان صعودی است؛ شهروندان نسبت به وضعیت سلامت خود حساس باشند و دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهانافزود: در شبانه روز گذشته از پنج هزار و ۲۹۶ بیمار مشکوک به کرونا دو هزار و ۴۱۶ مورد قطعی شناسایی شد و ۳۷۸ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر۳۲۷ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز دو هزار و ۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۲۸۴ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ و میر۲۴ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: در شبانه روز گذشته۱۷ مورد مثبت قطعی فوت با کرونا گزارش شده است.  

۴۶

کد خبر 1504824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =