شاخص‌های شهر دوستدار کودک در شهرکرد  اجرا می‌شود

شهردار شهرکرد گفت: شهر دوستدار کودک دارای شاخص‌ها و معیارهای متفاوتی است که باید این شاخص‌ها به درستی در شهر اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مهندس بهادر عبدالغنی در جلسه ویژه طرح شهر دوستدار کودک با بیان اینکه این طرح دارای شاخص و معیارهای متفاوتی است، اظهارداشت: یکی از این شاخص‌ها ایمنی و سلامت است، یعنی کودک هنگام حرکت و فعالیت آسیبی نبیند، معبرها ایمن باشد و فضاهای پرخطر وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه شاخص بعدی مربوط به حوزه فرهنگی و اجتماعی است که موضوعات مربوط به آسیب‌های اجتماعی مانند کودکان کار را هم در برمی‌گرد، افزود: براساس این شاخص باید فضاهایی برای رشد و به ثمر رسیدن استعدادهای کودکان فراهم شود.
شهردار شهرکرد با بیان اینکه متاسفانه شیوع ویروس کرونا سبب شد این طرح آنطور که مدنظر بود انجام نشود، ادامه داد: یکی از مواردی که به صورت ویژه در شهر دوست‌دار کودک مطرح است، عدالت در برخورداری از امکانات شهری برای کودکان است که مجموعه مدیریت شهری باید این مهم را محقق نماید.
عبدالغنی با بیان اینکه ما باید در شهر شرایطی داشته باشیم که همه کودکان از امکانات موجود به صورت یکسان بهره‌مند باشند و همه بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: حتما در زمان عادی شدن شرایط تمرکزمان را بر محلات و نقاطی قرار می دهیم که از امکانات کمتر و محدودتری برخوردار بوده‌اند.
مرجان دادایی سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: طرح شهر دوستدار کودک در راستای تحقق حقوق شهروندی کودکان است و امروز مورد توجه جدی مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: ارتقای کیفی فضاهای شهری برای کودکان و افزایش فرصت شادی و ملاقات کودکان با یکدیگر در شهر و محله‌ها، نظارت بر اجرای طرح‌های شهری دوستدار کودک و همچنین کنترل طرح‌ها و اصلاح پروژه‌های کودک­‌ستیز شهر از جمله اقداماتی است که باید در شهر دوستدار کودک مورد توجه قرار گیرد و بر این مبنا شهرداری شهرکرد، در پی تبدیل کردن این شهر به شهر دوستدار کودک با ایجاد شرایط مدنظر یونیسف است.

46

کد خبر 1505038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =