اعتراض شدید باشگاه پرسپولیس به میزبانی هندی‌ها

سایت پرسپولیس نوشت: میزبانی ضعیف هند باعث ناراحتی و شکایت پرسپولیس و تیم های همگروه با آن شده است.

میزبانی لیگ قهرمانان آسیا، با توجه به آن‌چه همیشه در این رقابت‌ها دیده می‌شد، انتظارات را برآورده نمی‌کند و صدای اعتراض هر سه تیم مهمان در گوا هند را درآورده است.

این مساله در حالی رقم خورده که میزبانی گوا و فدراسیون فوتبال هند، با مشکلات مختلفی روبرو است. تیم‌های حاضر با مسائلی روبرو می‌شوند که در دوره‌های قبلی رقابت‌ها دیده نمی‌شد.

در اولین نگاه، ورودی ورزشگاه فتوردا توی ذوق می‌زد. یک ورودی در حد ورزشگاه‌های میزبان بازی‌های درجه یک آسیایی نبود و تایید آن برای میزبانی گروه، با توجه به شانس کشورهای ایران، قطر و امارات برای میزبانی، واقعا عجیب بود.

در ادامه، رختکن ورزشگاه بود که بازیکنان را سورپرایز کرد. کوچکی رختکن‌ها غیر از اعضای پرسپولیس ایران، مورد اعتراض تن‌کاته سرمربی تیم الوحده امارات هم قرار گرفت.

نگرانی بعدی، مربوط به زمین چمن می‌شد. این زمین برای بازی دیروز (چهارشنبه) شرایط خوبی داشت ولی با توجه به برگزاری همه بازی‌های این گروه به فاصله زمانی بسیار اندک، این نگرانی وجود دارد که کیفیت زمین، دچار افت شود.

ورزشگاه جواهرنعل نهرو یا همان فتوردا گوا، در واقع ورزشگاه کریکت بوده که اکنون برای فوتبال به کار گرفته می‌شود. در ورزشگاه، جای خالی صندلی روی سکوها جلب توجه می‌کرد و این مساله حتی برای میزبانی از مسابقات هم برطرف نشد. همچنین شکل متفاوت نیمکت ذخیره‌ها هم مورد توجه اعضای دو تیم بود.

با توجه به شکل استقرار دوربین‌های تلویزیونی به نظر می‌رسید این محل‌ها فقط برای این دوره از مسابقات تدارک دیده شده بود و هندی‌ها پیش از این، تجربه ضبط و پخش زنده اتفاقات ورزشی در این استادیوم را نداشتند.

با وجود آن که بازی‌ها در سطح رقابت‌های درجه یک آسیا است و پرسپولیس به عنوان فینالیست رقابت‌ها در این گروه حضور دارد، برخی امکانات اولیه هم در ورزشگاه دیده نمی‌شد که از آن جمله باید به نبود اینترنت اشاره کرد.

یکی از نکات جالب این بازی وقتی رقم خورد که تعدادی از بازیکنان و اعضای کادرفنی همراه دو تیم حدود 40 دقیقه قبل از شروع مسابقه در ورزشگاه افطار کردند.

ابراهیم شکوری، سرپرست کاروان پرسپولیس و دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال که خود در جریان برگزاری فینال 2018 از نزدیک با مساله میزبانی درگیر بود، بعد از حضور در ورزشگاه، کمبود امکانات را به نمایندگان کنفدراسیون گوشزد کرد و خواست که این مشکلات به کنفدراسیون منتقل و گزارش شود.

سالن اصلی تجمعات ورزشگاه نیز بسیار کوچک بود که باعث شد مسوولان دو تیم و مدیران کنفدراسیون و برگزارکنندگان مسابقات، به شکل فشرده‌ای در آن‌جا حضور یابند که با توجه به شرایط پیچیده شیوع کرونا در شهر گوا، اصلا منطقی نبود. در این میان اعضا و بازیکنان پرسپولیس با دو ماسک و در محل حضور یافتند تا ریسک ابتلا را پایین بیاورند.

تن‌کاته، سرمربی الوحده بارها به مسایل مختلف ورزشگاه و میزبانی ضعیف هند اعتراض کرد. جالب اینکه او هنگام ملاقات با افشین پیروانی، رفتار خوبی داشت و به خوش‌وبش با کاپیتان پیشین پرسپولیس مشغول شد.

در این بازی هم اشتباهات داوری وجود داشت که باعث اعتراض یحیی گل‌محمدی و دیگر اعضای کادر فنی در چند صحنه شد. افشین پیروانی، مدیر تیم، نیز در پی همین مسایل چند بار با ناظر داوری و ناظر مسابقه صحبت کرد.

در حالی که دیدار دو تیم پرسپولیس ایران و الوحده امارات در دقیقه ۸۰ در جریان بود، اتفاق جالبی رخ داد. در آن دقیقه درهای سالن منتهی به رختکن باز شد و بازیکنان دو تیم گوا هند و الریان قطر با حضور در حاشیه زمین چمن و در فضای پشت نیمکت‌ها، مشغول گرم کردن بدن خود شدند!

این موضوع، تعجب حاضران در ورزشگاه را در پی داشت. میزبانی آماتور کشور هند باعث شده کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با دشواری فراوان اقدام به برگزاری و مدیریت بازی‌ها کند.

پس از پایان بازی، اعضای پرسپولیس فورا ورزشگاه را به سمت هتل محل اقامت خود ترک کردند اما حمید مطهری به همراه محمد عسگری و مهرداد خانبان در ورزشگاه ماندند تا دو رقیب دیگر در گروه پنجم را آنالیز کنند.

258 251

کد خبر 1505141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
  14 0
  پشه هایی که روی سطح چمن دیده میشد هم بدجور تو ذوق می زد
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
  13 29
  شما فقط از هندی ها عذرخواهی کنید