فرمانده سپاه تهران گفت: تهدیدی که از ناحیه جریان انحرافی احساس می شود دامن زدن به فرقه گرایی است.

«سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و «بسیج» به عنوان دو نهاد مولود انقلاب وظیفه محافظت از انقلاب مقابل آسیب ها و آفت های احتمالی را دارد. یکی از آفت هایی که اخیرا در مسیر انقلاب پدید آمده ظهور جریانی موسوم به انحرافی است.

سردار حسین همدانی که معتقد است سپاه و بسیج توانسته فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری را به خوبی مهار کند، هم اکنون از برنامه های سپاه محمد رسول الله(ص)برای افزایش بصیرت بین بسیجیان برای مقابله با جریان انحرافی سخن می گوید.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در حاشیه رزمایش فاطمیون که هفته گذشته برگزار شد ضمن اینکه تاکید داشت جریان فتنه 88 مرده است، در گفت و گو با خبرآنلاین با بیان اینکه فتنه سال 88 مرده است تصریح کرد: قطعا اگر آن ها بخواهند وارد میدان شوند به سمت تاکتیک های جدید می روند. خودشان اعلام کردند که شکست خوردند و سران خارج نشین فتنه نیز به این شکست اعتراف کردند. لذا این فتنه را ما دفن کرده ایم و نگرانی از این بابت نداریم. 

وی با اشاره به اینکه جریان فتنه ممکن است در ادامه حرکت خودشان، وارد جریان انحرافی شده و از اینجا عمل کنند افزود: لذا اردوکشی های خیابانی جریان فتنه شکست خورده است و برای مردم نیز دیگر رنگ و بویی ندارد. سال گذشته نیز شاهد بودیم که این ها هر سه شنبه، هر ده و یازده روز اعلام و تلاش کردند، همه نیروهای خود را نیز به صحنه وارد کردند ولی نتوانستند جمعیتی به خیابان ها بیاورند. آنها متوجه شدند که دیگر طرفداری ندارند. 

گفت و گوی سردار حسین همدانی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) با خبرآنلاین را در ادامه می خوانید:

                                                                ******

آیا همزمانی برگزاری رزمایش فاطمیون با تحرکات جریان انحرافی از روی عمد انجام گرفت؟
بعد از هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب راجع به یک جریان انحرافی که از آن سوی مرزها نیز هدایت می شود بسیجیان طبق روال گذشته و همیشگی که اولین کسانی بودند که با مقام معظم رهبری بیعت می کنند، علاوه بر بیانیه و اعلام آمادگی برای دفع فتنه، عملا 23 ناحیه ما در طول چند ماه آینده با حضورشان، هم گردان های امام حسین(ع) و امام علی(ع) و هم گردان های عاشورا و الزهرا(س) و هم خواهران و برادران اقشار بسیج و در یک کلمه مجموعه نیروهای بسیج ما خود را آماده می کنند تا یک اقدام پیشگیرانه انجام داده و دشمنان انقلاب اسلامی و سران جریان انحرافی بدانند که بسیجیان در صحنه حضور دارند.

یکی از علمیات های روانی آن ها این بود که در فتنه اخیر مردم و بسیجیان خسته شدند. لذا مردم ما با حضور در نمازهای جمعه و چنین تجمعاتی مانند رزمایش فاطمیون و انشاء الله در سالگرد بزرگداشت عملیات بیت المقدس و سایر مناسبت ها با حضور خود عملا برای مقابله با جریان انحرافی که از آغاز سال تحرکات خود را شروع کرده است لبیک خواهند گفت.

شما بین جریان انحرافی و حوادث بعد از انتخابات ارتباطی می بینید؟
همان طور که پیش از این نیز عرض کردم از آغاز نهضت انقلاب اسلامی توطئه ها و فتنه های بسیاری داشتیم که یکی از آن ها جنگ تحمیلی بود. همه این فتنه ها که تا امروز دیده ایم را بهم پیوسته می دانیم. دشمن تنها زمین و تاکتیک اش را تغییر می دهد، لذا همه فتنه ها از یک جا هدایت می شود. با توجه به اینکه دشمنان ما هر حیله و نیرگی که داشتند را به کار بردند ولی بحمدالله مردم ما هم در حوزه نرم افزاری و هم در حوزه سخت افزاری و هم در یک جنگ و تهاجم نظامی و هم در کودتاها و تهاجم فرهنگی و جنگ نرم امتحان ها را به خوبی پس داده و برای حوادثی که دشمنان در آینده طراحی می کنند، آبدیده شدند.

با توجه به اینکه جریان انحرافی تلاش بسیاری به خرج داد تا در دولت و بدنه اجرایی نظام نفوذ کند آیا برای جذب و همراهی بخشی از بسیج نیز تلاشی داشتند؟
این جریان انحرافی در فتنه سال گذشته و حتی خود جنگ تحمیلی دنبال اختلاف افکنی بودند. امام(ره) عزیز همان زمان که این خطر را احساس کرده بودند فرمودند که پیروزی شما در گرو وحدت شماست. تا زمانی که ما متحد باشیم دشمن هیچ کاری نخواهد کرد. لذا تمامی تلاش دشمن و عوامل فتنه برای این است که وحدت فعلی کشور را بر هم بزند. بنابراین هیچ فتنه و توطئه ای در برنامه خود از خدشه دار کردن وحدت بین مسئولان نظام غفلت نمی کند. اما نیات فتنه ها با هم متفاوت است. مثلا جریان انحرافی آمده تا بین مسئولین خوب و خدوم و دلسوز کشور ما ایجاد اختلاف کند که با هشدار رهبری روندش تقریبا کند شد.

آیا ممکن است جریان انحرافی برای پیگیری اهداف خود در بسیج نیز نفوذ پیدا کرده باشد؟
هیچ بعید نیست، می تواند در همه جا نفوذ کند. در حوزه های علمیه ، بین روحانیت، بسیجیان، ادارات، مسئولین نظام و ... می تواند نفوذ کند. بنابراین باید مراقب باشیم و از فعالیت های آنان غافل نشویم.

بسیجیان در مقابل این جریان انحرافی چه وظیفه ای دارند؟
این مسئله به بالا بردن بصیرت، بینش سیاسی و به روز بودن بسیجیان باز می گردد. باید دشمن شناسی ما قوی باشد تا فریب دشمن را نخورده و در کمین دشمن قرار نگیریم.

آیا شما برنامه ای دارید تا جلوی نفوذ جریان انحرافی را حداقل در بسیج بگیرید؟
بله. طرح صالحین را که برای بسیجیان در نظر گرفته ایم دو هدف دارد. یکی بصیرت افزایی است و یکی جمع شدن گرد هم و تشکیل گروه واحد است. هنگامی که ما کنار هم جمع باشیم وحدت ایجاد می شود. هنگامی که در طرح صالحین شرکت کنیم بینش سیاسی و اعتقادی ما قوی تر خواهد شد و لذا می توانیم مقابل توطئه های دشمن کمترین آسیب را ببینیم.

هیچ گاه ما معتقد نیستیم که بدون آسیب از میدان بیرون می آییم. هنگامی که دشمن حمله می کند حتما آسیب می بینیم ولی ما دنبال این هستیم که کمترین آسیب را ببینیم.

یکی از اهداف دشمن انتخابات های آینده در کشور است. چنانچه بقایای فتنه بخواهند با ممزوج شدن در جریان انحرافی کرسی های مجلس را به هر شیوه ای از آن خود کنند بسیج چه دستورالعملی خواهد داشت؟
مسئله ای که شما اشاره کردید هم اکنون برای ما مهم نیست. در این زمینه تجربه کافی داریم و مردم ما نیز به بلوغ سیاسی رسیدند. فعلا تهدیدی که از ناحیه جریان انحرافی احساس می شود دامن زدن به فرقه گرایی است. باید مراقب باشیم که چنین اتفاقی نیافتد.

برای انتخابات مجلس برنامه ای ندارید؟
مردم ما به بلوغ سیاسی رسیده اند و تجربه های انتخابات های گذشته را پیش رو دارند. وظیفه بسیج این است که همه مردم ما را به مشارکت عمومی دعوت کنیم. مردم خودشان تشخیص می دهند که به چه کسی رای بدهند.

/27211

کد خبر 150525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عبداله GB ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۳۰
  0 0
  پیش بینی‌ شما عالیه
 • نکته سنج IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۷
  0 0
  چرا می خواهید آشی که خودتان پخته اید را با زور به حلق دیگران بریزید.
 • رضا IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 0
  این پیش بینی به هیچ وجه امکان ندارد چون که ایده ها و مرام ویا ساختار و اهداف اصلاح طلبان یا به قول شما جریان فتنه! هیچ سنخیتی با جریان انحرافی ندارد و تقریبا غیرممکن است.
 • بدون نام SE ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۷
  0 0
  هرجریانی که مخالف ولایت مطلقه فقیه باشد ابتر است