صدور ۱۴۵ هزار هکتار سند مالکیت اراضی ملی شهرستان سمنان

مسعود مرامی مسئول واحد مهندسی اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از صدور ۱۴۵ هزار هکتار سند مالکیت اراضی ملی شهرستان سمنان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان مرامی گفت : به دنبال اجرای طرح کاداستر ، از ابتدای سال ۹۹ امسال تا پایان  آن سند مالکیت برای ۴۲ پلاک ثبتی به  مساحت ۱۴۵۰۰۰/۵۸۵۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان صادر گشت که می توان از پلاک های ثبتی شیلک چشمه، قیطک، تلیستان، شاهوران، نوکلاته، میان دره بالا و پایین، تلیستان و .... نام برد.
وی افزود: با ابلاغ دستورالعمل اجرای کاداستر اراضی ملی، تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی به عنوان اولویت کاری منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان قرار گرفته است که با همکاری اداره ثبت  اسناد و املاک سمنان سند مالکیت اراضی ملی در این شهرستان صادر می گردد.
همچنین مرامی گفت : حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از اراضی ملی از مهمترین وظایف منابع طبیعی محسوب می شود و اجرای طرح کاداستر مالکیت اراضی دولت تثبیت و نقش بسزایی در راستای توسعه شهرستان و طرح های عمرانی خواهد داشت . ثبت اطلاعات توصیفی و مکانی هر پلاک ثبتی و دقت بالای اسناد تک برگی موجب کاهش و برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی و جلوگیری از تصرف، تعرض، پدیده زمین خواری و جعل اسناد می‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: کاداستر (حدنگاری) منابع طبیعی شامل نقشه های رقومی دارای مختصات با دقت هندسی استاندارد است که بر اساس شیوه نامه کاداستر سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور از محدوده منابع ملی و اراضی مستثنیات تهیه شده و در سامانه شمیم ( شبکه ملی یکپارچه ملک) سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت می شود.
مرامی در خاتمه افزود: روند اخذ سند اراضی ملی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در سالجاری نیز در دست اقدام است و امید است تا پایان سالجاری برای کلیه اراضی ملی شهرستان در قالب طرح کاداستر اراضی ملی صدور سند تک برگ صورت پذیرد.

46

کد خبر 1505985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =