لزوم نظارت دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی بر روند تزریق و تامین واکسن کرونا/ شهرداری لیست کارکنان واکسینه شده را اعلام کند

ایلنا نوشت: عضو شورای شهر تهران از دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی درخواست کرد که بر روند تزریق و تامین واکسن نظارت جدی داشته باشند.

حجت نظری در جریان دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: تذکر امروز بنده پیرامون موضوعی است که روزانه ده‌ها تن از مردم به شیوه‌های مختلف نگرانی خود را پیرامون آن ابراز کرده و بنده به عنوان نماینده آنان نمی‌توانم نسبت به انتقال صدای‌شان به افراد دارای مسئولیت سکوت کنم. 

او ادامه داد: صحبت از واکسن کرونا است که همچنان کمتر از یک درصد جمعیت کشورمان از آن بهره‌مند شده و متاسفانه در این روزها که آمار فوتی‌های ناشی از کرونا افزایش یافته، این مطالبه بار دیگر با صدای بلندتری از مردم به گوش می‌رسد. 

نظری با بیان اینکه شورای شهر مسئولیت مستقیمی در قبال تهیه واکسن کرونا ندارد اظهار کرد: اما از دو جنبه نمی‌توانیم نسبت به موضوع بی‌تفاوت باشیم. اول آنکه به عنوان نمایندگان مردم باید صدای آنان باشیم و دوم از جهت حفظ سلامت کارمندان و افراد مرتبط با شهرداری تهران، باید این مطالبه عمومی را فریاد بزنیم. 

عضو شورای شهر تهران افزود: از این رو از وزیربهداشت و برخی از مدیران این وزارتخانه تقاضا دارم که دراین روزها به جای بر زبان آوردن جملاتی که بیشتر نمک بر زخم مردم می‌پاشد تمرکز خود را بر تهیه و تامین واکسن معطوف کرده و ان‌شالله امور دیگر را به فرصت مناسب واگذار کنند. 

نظری ادامه داد: امروز دغدغه تامین واکسن بسیار جدی است و لازم است همدلی و هماهنگی جدی میان تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط اعم از دولتی و غیر دولتی برای تهیه واکسن ایجاد شود. همچنین شفافیت در تزریق واکسن نیز مطالبه جدی است. 

او با اشاره به اخبار منتشره درباره تزریق واکسن کرونای پاکبانان به مسئولین شهری گفت: آنچه که در خبرها تحت عنوان تزریق واکسن از سوی مسئولان دو شهر در پوشش پاکبان شنیدیم، نه تنها تاسف‌آور که شرم‌آور بود و لازم است برای جلوگیری از تکرار چنین مواردی وزارت بهداشت حتما لیست اسامی افراد دریافت کننده واکسن را در سامانه‌ای به اطلاع مردم برساند. 

نظری همچنین به ورود ۴۰۰ هزار دز واکسن توسط جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: از جمعیت هلال احمر کشورمان که علیرغم تمام مشکلات و تنگناها بیش از ۴۰۰ هزاردز واکسن را در هفته گذشته و به شکل کامل رایگان از صلیب سرخ چین دریافت و به کشور وارد کرده است، تشکر می‌کنم، البته تعجب می‌کنم که چه‌طور چنین رویداد و خبر مهمی در رسانه‌های کشورمان بازتاب نداشت. 

او ادامه داد: ای‌کاش وزارت بهداشت از ماه‌ها قبل مجوز تامین و تهیه واکسن کرونا را به جمعیت هلال احمر داده بود و آن وقت احتمال اینکه امروز افراد بیشتری واکسینه شوند، وجود داشت. 

نظری همچنین از دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی درخواست کرد که بر روند تزریق و تامین واکسن نظارت جدی داشته باشند و ادامه داد: تا خدای نکرده شاهد فروش واکسن قاچاق در بازار آزاد و نیز آنچه که در روند تزریق واکسن به پاکبانان دو شهر رخ داد، نباشیم. 

او از شهرداری تهران نیز درخواست کرد تا لیستی از تمام افراد و کارکنانی را که با پیگیری شهرداری تهران اقدام به تزریق واکسن کرده‌اند را به طور شفاف اعلام کنند و گفت: لازم است روند واکسیناسیون آتش‌نشانان، رانندگان تاکسی و ناوگان حمل و نقل عمومی، کارمندان مترو و میادین میوه و تره بار، سازمان خدمات اجتماعی و فروشگاه‌های شهروند نیز تسریع شود.

47237

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1506043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =