تماشای زندگی و زمانه کمدین پرآوازه از دریچه دوربین موبایل

کارگردان و مستندساز کشورمان از تجربه ساخت فیلمی با موضوع زندگی و آثار چارلی چاپلین با دوربین موبایل می گوید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر تاجیک درباره آخرین اثر خود به نام «دنیای چاپلین» اظهار کرد: آن زمان که جهان با هجوم ویروس موذی کرونا دست به گریبان نشده بود و فیلم‌ها بر پرده سینما نقش رنگ و لعاب می‌زدند و در زمانی که سینما و شناخت آن در من ریشه دوانیده بود (ریشه‌ای که همچنان عمیق‌تر می‌شود) همواره بزرگان این هنر توجهم را به خود جلب می‌کردند. بی‌تردید یکی از این فیلمسازان بزرگ «چارلی چاپلین» بوده و هست.

 او در گفت‌وگو با خبرآنلاین افزود: دست بر قضا فرصتی فراهم شد تا قبل از شیوع کرونا به خانه  چارلی چاپلین در سوئیس بروم و از نزدیک با دنیا و محیط زندگی‌اش آشنا شوم. بعدها که سایه کرونا سنگین شد، خیلی‌ها را عزادار کرد و باعث شد که لبخند از لبان خانواده‌ها رخت بربندد. در شرایطی که وضعیت وخیمِ اقتصادی مردم عزیزمان، چهره‌ها را عبوس کرده، تصمیم گرفتم فیلمی تولید کنم تا علاوه بر به اشتراک گذاشتن مشاهداتم از محل زندگی چاپلین، با یادآوری فیلم‌های او برای لحظاتی خنده را بر لبان مردم عزیز به ارمغان بیاورم.

تماشای زندگی و زمانه کمدین پرآوازه از دریچه دوربین موبایل

مدیر پیشین شبکه مستند عنوان کرد: «دنیای چاپلین» تجربه جدید فیلم‌سازی من با دوربین موبایل است که امیدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

تاجیک یادآور شد: برایم افتخار است که یک گروه حرفه‌ای همراهم بودند. لازم است از همکاری صمیمانه دوستان عزیز و بزرگوارم استاد ناصر طهماسب، دکتر محسن عسگری، دکتر مرتضی شمسی، حامد بارئی طبری، حسن شبانکاره، عماد خدابخش، نیما افلاکی، سعید رسولی و خانم‌ها فرانک آرتا، آیدا محمدی و مریم عرفانیان قدردانی کنم.

 کارگردان فیلم «دنیای چاپلین» در پایان درباره زمان اکران این اثر نیز گفت: به امید خدا پس از مساعدشدن شرایط و بازگشایی سینماها، این فیلم رونمایی شده و در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

۵۸۵۸

کد خبر 1506099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =