حقوق قانونی خود را می‌خواهیم!/ دو دهه اجحاف در حق کشاورزان اصفهان

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: تخصیص های بی رویه و کارشناسی نشده از حوضه زاینده رود بدون تزریق منابع آبی و عدم پایبندی به مصوبات شورای عالی آب و اظهارات نسنجیده برخی مسئولان، کشاورزان اصفهانی را برآن داشته است تا عزم خود را برای احقاق حقابه شان جزم کنند.

اسفندیار امینی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: بیش از دو دهه است که در حق کشاورزان اصفهان جفا شده است و در این مدت کشاورزان با دولت مماشات کرده اند و در این سالها از حقابه کشاورزان برداشت شده است و طرحهای جدیدی نظیر بن-بروجن و گلاب و... برخلاف وعده های داده شده  در حال اجراست.

وی افزود: تخصیص های بی رویه و کارشناسی نشده از حوضه زاینده رود بدون تزریق منابع آبی و عدم پایبندی به مصوبات شورای عالی آب و اظهارات نسنجیده مسئولان استان مجاور ،کشاورزان اصفهانی را برآن داشته است تا عزم خود را برای احقاق حقابه شان جزم کنند.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان اظهار کرد: با رای متقن دادستان، پروژه بن-بروجن ملغی است و علی رغم این رای قانونی کماکان توسعه این طرح کارشناسی نشده ادامه پیدا کرده است که مورد اعتراض جامعه کشاورزی و شهروندان اصفهانی است.

کشاورزان اصفهان نا امید شده اند

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان اصفهان ناامید شده اند، گفت: در جلسه روز دوشنبه هماهنگی های لازم برای احقاق حقوق تضییع شده کشاورزان اصفهان به عمل آمد تا روز شنبه، چهارم اردیبهشت ماه از هرگونه برداشت غیرقانونی از حوضه از نفس افتاده زاینده رود جلوگیری کنند و تا احقاق حق از دست رفته و احیاء زاینده رود این حرکت ادامه خواهد داشت.

48

کد خبر 1506776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =