پروژه های بیمارستانی ناتمام البرز تا پایان دولت به بهره برداری می رسند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در البرز نیز طی جلسه هفته گذشته با رییس جمهور محترم و رییس محترم سازمان برنامه و بودجه تصمیم گرفته شد که برای تمامی پروژه های نیمه کاره بیمارستانی اعتبار تزریق شود تا پایان دولت به بهره برداری برسند همچنین پروژه های بالای ۸۵ درصد پیشرفت تا ماه آینده تکمیل می شوند.

به گزارش خبرآنلاین البرز، نمکی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از تلاش های مسئولان نظامی و انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، مجموعه قضا در استان، هلال احمر و مجموعه علوم پزشکی البرز، افزود: تشکر و قدردانی ویژه از استاندار دلسوز، پرتلاش و فهمیم البرز دارم.
وی ادامه داد: در اسفند ماه که اولین بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته از قزوین در البرز درگذشت، به دلیل وسواسی که در این رابطه دارم، بلافاصله جلسه ای تشکیل دادیم و مدیریت عالمانه و هنرمندانه ای صورت گرفت چراکه اگر در البرز و قزوین این روند مدیریت نمی شد در تهران، البرز، قزوین و زنجان از همان زمان شاهد فاجعه ای بزرگ می شدیم.
نمکی گفت: اولین روز هفته سلامت را به همکاران خودم تبریک عرض می کنم چراکه از ابتدای شیوع کرونا و حتی زمانی که لباسی برای محافظت از خود نداشتند بعنوان ناب ترین بندگان خدا وارد میدان مقابله با این بیماری شدند.
وی افزود: در ۱۴ ماه گذشته سعی کردم صبوری و شکیبایی خود را حفظ کنم ولی با جیب خالی و تحریم های ناجوانمردانه و کمبودها، شبانه روز مبارزه کردیم.
وزیر بهداشت گفت: ما با منابع محدود این افتخار را با جیب خالی و چشمان باز برای این نظام رقم زدیم ولی رسانه های معاند همواره بدنبال تخریب این روند هستند.
وی با بیان اینکه همانطور که در دوران جنگ از داخل به ایران اسلامی خیانت می شد اکنون نیز گاهی خنجر از پشت می خوریم، افزود: قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارم و در دولت بعدی نیز صندلی خاصی برای خود در نظر نگرفته ام  و فقط به قصد خدمت آمده ام.
نمکی گفت: البرز اکنون کاهش مختصری در آمارها داشته است ولی نباید به این روند امیدوار باشد چراکه در هفته آینده شاهد موج سهمگین تری از این بیماری با توجه به استعدادهای استان بواسطه ارتباط با تهران و استان های شمالی و همچنین محل تردد ۱۴ استان کشور، حاشیه نشینی و عواملی از این دست خواهد داشت.
وی افزود: پس از دعا و نیایش در این روزهای عزیز، انتظار می رود با وفاق و همدلی و اتحاد و عدم آلودگی به سیاست   برای مقابله با این موج اقدام کنید.
وزیر بهداشت گفت: اصلاح طلب و اصول گرا باید برای مقابله با این بیماری در کنار هم باشند و هر گونه اختلاف سلیقه و برخورد انتخاباتی با این موضوع را کنار بگذارند.
وی افزود: از استاندار ارجمند تقاضا دارم که نظارت بیشتری بر روند اعمال شیوه نامه های بهداشتی داشته باشند چراکه در دنیا اثبات شده است که موثرترین راه توقف این چرخه همین رعایت پروتکل ها است.
نمکی گفت: کلینیک های ۱۵ تا ۲۴ ساعته باید به اطلاع عموم برسد همچنین داروهای ضد ویروسی اکنون در تمامی مجموعه ها به وفور وجود دارد و تولید داخلی است.
وی افزود: باید با درمانگاه های سرپایی تعداد بیماران بستری را کاهش دهیم همچنین باید به گونه ای عمل کنید که هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان ها سرگردان نماند چنان که تاکنون این امر صورت نگرفته و افتخاری برای نظام شده است.
وزیر بهداشت گفت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳ هزار تخت بیمارستانی به کشور در قالب ۱۴۰۰ پروژه اضافه می شود که این امر مهم بسیار موثر است و تاکنون بی سابقه بوده است.
وی افزود: در البرز نیز طی جلسه هفته گذشته با رییس جمهور محترم و رییس محترم سازمان برنامه و بودجه تصمیم گرفته شد که برای تمامی پروژه های نیمه کاره بیمارستانی اعتبار تزریق شود تا پایان دولت به بهره برداری برسند همچنین پروژه های بالای ۸۵ درصد پیشرفت تا ماه آینده تکمیل می شوند.
نمکی گفت: ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار واکسن نیز خریداری شد و مبلغ ان نیز پرداخت کردیم ولی خلف وعده فروشندگان واکسن اعم از هند باعث شد که میزان کمی به کشور برسد.
وی افزود: مرحله اول واکسیناسیون با ۲۵ روز تاخیر طی ۳ تا ۴ روز آینده به پایان می رسد و واکسیناسیون گسترده نیز آغاز شده است.
وزیر بهداشت گفت: چند واکسن ایرانی به مراحل آزمایش بالینی رسیده اند و تولید مشترک ایران و روسیه نیز در حوزه جغرافیایی البرز بزودی به تولید انبوه می رسد و به جرات می گویم که در پایان بهار امسال، البرز به یکی از صادرکنندگان خوب واکسن کرونا در جهان تبدیل می شود.
وی افزود: طرح شهید سلیمانی نیز مدتی به دلیل جمعیت شناوری که در تعطیلات نوروز مسافرت بودند، متوقف شد ولی بزودی با قدری تغییر دوباره اجرایی می شود.

48

کد خبر 1507300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =