پرونده‌های واحدهای تولیدی در دادگستری خراسان شمالی با قید فوریت رسیدگی می‌شود

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: رسیدگی به پرونده‌هایی که منجر به خلل در فرایند تولید واحدهای صنعتی و تولیدی شده است٬ به صورت ویژه و فوق العاده خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در بازدید از یک واحد صنعتی در استان خراسان شمالی٬ با تأکید مضاعف بر عزم دستگاه قضایی مبنی بر ضرورت اجرای سیاست های مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال تحت عنوان "تولید، حمایت ها و مانع زدایی ها" اظهار داشت: رفع موانع و پشتیبانی سازنده و مؤثر از واحدهای تولیدی مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی در سال ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه برای حمایت از تولید در استان  مراجعات زیادی داشتیم و تاکنون خوشبختانه به یاری خداوند قدم‌های مؤثر و نتیجه بخشی نیز برداشته شده است افزود: دستگاه قضا بنا دارد در سال ۱۴۰۰ نیز  این رویکرد و روال حمایتی را  بیش از گذشته استمرار بخشد و  با به کارگیری همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها وارد میدان عمل شود.

رئیس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل رئیس قوه قضائیه و تأکیدات ایشان مبنی بر اینکه پرونده‌های جریانی مربوط به واحدهای تولیدی باید به صورت فوق العاده رسیدگی شود، این موضوع به‌عنوان اولویت در سال ۱۴۰۰ نیز در دستور کار قرار دارد و قطعا پیگیری خواهد شد و انتظار می‌رود همه دستگاه‌های اجرایی نیز  به طور حداکثری تلاش کنند تا در این برهه حساس اقتصادی چرخه هیچ واحد تولیدی از حرکت بازنایستد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: یکی از مشکلات این واحدهای تولیدی، بدهکاری مالی است که  باعث بوجود آمدن  مشکلات عدیده‌ای  از جمله به تعویق افتادن دستمزد کارگران به  شده و طبعا تداوم  این روند نگران کننده منجر به تعطیلی واحد می‌شود. باید تلاش کنیم با پیگیری‌های مجدانه در کوتاه ترین فرصت ممکن این مشکل برطرف گردد.

جعفری گفت: با وجود مشکلات متعدد، قدم‌های مؤثری از سوی دستگاه قضایی برداشته شده که مثمر ثمر نیز واقع شد و گام بعدی نیز تسهیل موجبات  تامین منابع مالی تولیدکننده است که امیدواریم با جلب مشارکت بانک‌ها و تامین منابع مورد نیاز٬ بار دیگر شاهد رونق و شکوفایی این واحد تولیدی باشیم.

48

کد خبر 1507336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =