۵مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین قزوین راه‌اندازی شد

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره، ۵مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین و کم برخوردار استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین در خصوص اقدامات اورژانس اجتماعی در یک سال گذشته گفت: در حال حاضر در استان قزوین ۸اورژانس اجتماعی در شهرهای قزوین، تاکستان، بوئین زهرا، الوند، محمدیه، اقبالیه، آبیک و آوج در حال فعالیت و ارائه خدمات به گروه هدف هستند.

او افزود: تمامی شهرهای بالای ۵۰هزار نفر جمعیت در استان، دارای اورژانس اجتماعی هستند و به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار هم تعداد  ۵پایگاه خدمات اجتماعی راه اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: ۴پایگاه اورژانس اجتماعی در شهرستانهای تاکستان، الوند، محمدیه، قزوین و آخرین پایگاه در سال جاری در منطقه الموت بنا به ضرورت و برای کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است.

او بیان کرد: در مدت یک سال گذشته بیش از ۱۹هزار و ۲۳مورد تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار شده که مددکاران و مشاوران پاسخگوی شهروندان بوده اند.

وارثی افزود: از این تعداد تماس برقرار شده تعداد ۸هزارو ۷۶۷مورد مرتبط با فعالیتها و اهداف اورژانس اجتماعی بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: تیم سیار اورژانس اجتماعی با اعزام ۶هزارو۱۳۷ مورد ماموریت زمینه ارائه خدمات مورد نیاز گروه های هدف در محل را مهیا کرده است.

وارثی گفت: همچنین ارائه خدمات به ۱۹۸۳نفر در مرکز مداخله در بحران صورت گرفته که از این تعداد ۱۸۲۴نفر از خدمات سرپایی و ۱۵۹نفر از خدمات نگهداری بهره مند شدند.

او تصریح کرد: ۵۳۹نفر از طریق تشکیل پرونده در پایگاههای خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه ای و آسیب خیز خدمات دریافت کرده اند.

وارثی اضافه کرد: با توجه به راه اندازی سامانه آماری از سوی سازمان بهزیستی کشور، در سال گذشته تمامی آمارهای فعالیت اورژانس اجتماعی در سامانه کشوری، به صورت یکپارچه و روزانه ثبت و ضبط شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴۷هزار و ۸۸مورد خدمت شامل: خدمات مددکاری، روانشناسی، آموزشی، حقوقی، نگهداری به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در استان ارائه شده است.

46

کد خبر 1507570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =