۴ نفر
۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
رستمی طلا گرفت اما شانس ایران کم شد!

تسنیم نوشت: کیانوش رستمی کار خود را در مسابقات قهرمانی آسیا با دو نقره یک ضرب و دوضرب و طلای مجموع به پایان رساند، اما برای کسب سهمیه در وضعیت بدتری قرار گرفت.

علی میری یکی از دو نماینده وزنه برداری ایران در دسته 89 کیلوگرم بود که در حرکت یک ضرب موفق شد رکورد 165 کیلوگرم را به نام خود ثبت کند و با این وزنه، در رده چهارم قرار گرفت.

میری پس از مهار وزنه 198 کیلوگرم، در حرکت دوم خود در دوضرب به نظر می‌رسید دچار آسیب دیدگی هم شده است، اما در مهار وزنه 204 کیلوگرم ناموفق عمل کرد و مدال دوضرب و مجموع را از دست داد تا در جایگاه پنجم این وزن بایستد.

این در حالی است که روز گذشته (پنجشنبه) آرنج دست حسین سلطانی زیر وزنه دچار دررفتگی شد و او تا مدت‌ها نیز اجازه تمرین نخواهد داشت.

کیانوش رستمی هم کار خود را در دوضرب با وزنه 206 کیلوگرم آغاز کرد. با وجود اینکه هیئت ژوری در ابتدا رکورد او را پذیرفت، در ادامه این رکورد رد شد تا رستمی در حرکت دوم نیز این وزنه را انتخاب کرده و بالای سر ببرد. او در حرکت سوم که قصد شکستن رکورد آسیا را داشت، در مهار وزنه 216 کیلوگرمی ناموفق بود تا در نهایت مدال نقره یک ضرب و دوضرب و طلای مجموع را از آن خود کرد.

با این وجود به خاطر عدم ثبت امتیاز بالا، شانس کیانوش رستمی برای رسیدن به سهمیه المپیک کمتر از قبل شد. هرچند او چند هفته آینده نیز این شانس را خواهد داشت که در مسابقات گزینشی کلمبیا با رکوردی بیشتر از 395 کیلوگرم، به سهمیه المپیک برسد که البته کار بسیار سختی خواهد بود.

258 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1507731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =