تلاش هلال احمر برای تهیه واکسن کرونا از کشورهای هند، چین و روسیه

ایلنا نوشت: سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کپسول های اکسیژن در ۴۰۰ شعبه بانک امانات پزشکی این جمعیت در سراسر کشور موجود است، گفت: افرادی که به کپسول های اکسیژن ساز نیاز دارند می توانند با مراجعه به این مراکز و ارائه یک کارت ملی این کپسول ها را دریافت کنند.

محمد حسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره کسپول های اکسیژن در مراکز امانات جمعیت هلال احمر گفت: در اکثر شهرها، جمعیت هلال احمر مراکزی به عنوان بانک امانات پزشکی دارد و خیرینی تجهیزات پزشکی مانند تخت، دستگاه های اکسیژن ساز و ... را می توانند به این مرکز اهدا کنند.

وی ادامه داد: افرادی که نیاز به این وسایل دارند می توانند با مراجعه به این مراکز و به امانت گذاشتن یک کارت ملی وسیله مورد نیاز خود را برای یک مدت مشخص دریافت کرده و پس از آن دوباره به این مراکز تحویل دهند. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۴۰۰ شعبه بانک امانات پزشکی در سراسر کشور وجود دارد و افراد می توانند با مراجعه به این مراکز دستگاه های اکسیژن ساز دریافت کنند. 

قوسیان مقدم تصریح کرد: از محل کمک های فدراسیون در سال گذشته تعداد زیادی کپسول اکسیژن تهیه و در اختیار مراکز قرار داده شد به تازگی نیز دستگاههای اکسیژن ساز جدیدی خریداری شده و در اختیار بانک امانات قرار داده می شود. 

وی همچنین درباره اقدامات جمعیت هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا گفت: ما از سه الی چهار ماه پیش برای ورود واکسن در حال تلاش هستیم. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر در واکنش به اطلاعیه ای در خصوص دریافت هزینه در قبال واکسن کرونا به مردم گفت: ما چنین اطلاعیه ای نداده ایم و از هر جا واکسن را چه به صور اهدایی دریافت کنیم و چه خریداری کنیم در ایران تحویل وزارت بهداشت می شود و وزارت بهداشت نیز به صورت رایگان تزریق می کند. 

قوسیان مقدم با بیان اینکه از طریق کانال هایی که داشتیم در حال تهیه واکسن هستیم، تصریح کرد: در هفته گذشته نیز واکسن هایی که از چین دریافت کرده بودیم را تحویل وزارت بهداشت دادیم. 

وی ادامه داد: ما تلاش می کنیم تا واکسن کرونا را از کشورهای شرقی مانند هند، چین و روسیه تهیه و به کشور وارد کنیم. 

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1507793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =