‌پاداش‌هایی با دلار جهانگیری یا...؟

میزان پاداش قهرمانان و مدال آوران کاروان ایران در رقابت های المپیک توکیو اعلام شد.

مازیار فیروزی: محمد موسوی شاید فقط یک درددل کرد؛آن هم از دید خودش به عنوان یک بازیکن تیم ملی.یک روز پس از آنکه کمیته ملی المپیک جوایر دلاری مدال آوران در پای سکو را اعلام کرد، سرعتی زن والیبال ایران موضع تندی نسبت به این اتفاق گرفت.بر اساس اعلام کمیته ملی المپیک پاداش پای سکوی مدال آوران برای مدال طلا 10 هزار دلار،برای مدال نقره 5 هزار دلار و برای مدال برنز 3500 دلار است.اتفاقی که این واکنش تند موسوی را به همراه داشت.موسوی در استوری خودش در اینستاگرام نوشت:«به نظر من زحمت نکشید ،راضی نیستیم تو دردسر بیفتین. 2 تا داستان هست ؛طرف 4 سال پوستش کنده میشه تو بالاترین سطح ورزش دنیا  قرار می گیره و پاداشش 240 تومن که اگه شانس بیاره و به دلار جهانگیری حساب نکنن 10 درصد مالیات هم کم میشه 224 تومن که دیگه حساب کنید بنده خدای قهرمان چیکارش می تونه بکنه. داستان دوم  ورزش های گروهی هست که ما جزوشون هستیم. برفرض محال قهرمان بشیم  نصف میشه این عدد. خدایی دمتون گرم عالی هستین. واسه اولین بار خدا رو شکر می کنم که ما مدال نمی گیریم. چون واقعا زور داشت بعد مدال المپیک  این باشه پاداش . من که اگه این مدال رو بگیرم و این پاداش رو دریافت کنم قطعا  همون قدر میذارم روش و پس میدم که دینی گردنمون نیفته.»

کم کاری و انگشت اتهام به موسوی
پس از این استوری جنجالی بلافاصله حاشیه ها برای موسوی آغاز شد.خیلی ها در فضای مجازی او را متهم به حاشیه سازی برای کاروان ایران در آستانه المپیک کردند و از او خواستند تا سعه صدر داشته باشد.خیلی از کاربران هم از این نوشتند که او اگر دلش به حال تیم ملی در المپیک می سوخت درالمپیک ریو در رژه کاروان شرکت می کرد! به عقیده بسیاری از کاربران کمیته المپیک و فدراسیون والیبال باید با رفتارهای اینچنینی برخورد کنند و اجازه ندهند تا حاشیه ای گریبان کاروان را بگیرد.

‌پاداش‌هایی با دلار جهانگیری یا...؟

رفتار منطقی رییس کمیته المپیک و یک توضیح ساده
رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران پس از اظهار نظر موسوی در گفت و گو با خبرنگاران گفت:«فکر می کنم موسوی دچار سوءتفاهم شده است.این طور نیست که برای ورزش های تیمی پاداش نصف شود.بدون شک اگر والیبال ایران مدال بیاورد این پاداش به تک تک اعضای کاروان پرداخت خواهد شد.»

سجادی و شعله ور کردن آتش زیر خاکستر
این طبیعی است که گاهی سکوت کردن و حرف نزدن می توان قائله را ختم به خیر کند،اتفاقی که ظاهرا نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در توکیو آن را بلد نیست!پس از استوری موسوی وقتی خبرنگاران از سجادی در این باره سوال کردند او این واکنش را نشان داد و گفت:«شما چرا دلاری پاداش ها را حساب می کنید؟اگر به ریال حساب کنید این پاداش ها به نسبت 4 – 5 سال قبل بیشتر هم شده است!»برای اظهار نظری که سجادی کرده از تهران تا توکیو هزارتا علامت تعجب می شود گذاشت و دیگر حرفی باقی نخواند ماند!

‌پاداش‌هایی با دلار جهانگیری یا...؟


فقط والیبالی ها معترض نیستند
در بحث پیش آمده برای پرداخت پاداش ها این فقط والیبالی ها نیستند که معترض شده اند.ظاهرا صدای بستکتبالی ها هم در آمده است و آنها هم بر این عقیده هستند که باید شاخص ها درباره رشته های گروهی رعایت شود.آنها می خواهند در نهایت کار به جایی برسد که پاداش ها برای رشته های تیمی نصف نشود و مطابق استاندارد به همه آنها تعلق بگیرد.

‌پاداش‌هایی با دلار جهانگیری یا...؟


امیر خوش خبر:والیبالی ها همیشه رک گو هستند!
سرپرست تیم ملی والیبال در واکنش به حاشیه های به وجود آمده می گوید:«بچه های والیبال همیشه رک حرف های شان را زده اند.من نمی خواهم درباره استوری موسوی زیاد حرف بزنم اما خب اینکه آن استوری خوب بوده یا بد را مسئولش من نیستم. خوش خبر حالا به بعضی جوسازیهای رسانه ها انتقاد دارد:« بعضی انتقادات تنها ذهن ما را خراب می کند. در حالی که نقد خوب راه را مشخص می کند و ما هم با آن مشکلی نداریم.به نظرم حالا خیلی ها نقادی را بلد نیستند.»

254 251

کد خبر 1507995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =