رهبری برای جلوگیری از توطئه دشمن پذیرفت که با آمریکا مذاکره شود/ فضای مجازی امروز به سمت خصلت‌های حیوانی حرکت می‌کند

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه طرف‌های برجام بدقولی کردند و حالا می خواهند دوباره برگردند، گفت: مقام معظم رهبری برای اینکه دشمنان ما دوباره توطئه چینی جدیدی نکنند، پذیرفته اند که مذاکرات انجام شود اما شرط و شروط نمی‌پذیریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد آیت‌الله محمدرضا ناصری  اظهار کرد: سعادتمند کسانی هستند که توانستند در این فرصت چند روزه با شرکت در ضیافت الهی برای خود جایگاهی اخروی به دست آورند.

وی افزود: فلسفه روزه ماه رمضان، حصول تقواست و در ماه رمضان باید تربیت خدایی پیدا کنیم و روحیه کسالت و گرفتگی به یک روحیه معنوی و نشاط معنوی تبدیل شود و غفلت ما تبدیل به توجه به خداوند متعال و هدف خلقت شود.

جوانان در استفاده از فضای مجازی آگاهانه و بصیرانه رفتار کنند

ناصری با اشاره به اینکه امروز شاهد حاکم شدن شرایط نامناسبی در فضای مجازی هستیم، عنوان کرد: امروز فضاهای مجازی به بستری برای دور شدن انسان از خدا و هدایت او به مسیری غیر از رضای خدا و حرکت به سمت خوی و خصلت‌های حیوانی تبدیل شده که باید در این زمینه آگاه و بصیر برخورد کنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پنجم اردیبهشت ماه، سالروز حمله نظامی آمریکا به طبس عنوان کرد: این اولین حرکت آمریکا علیه انقلاب اسلامی ایران بود و مدت‌ها زمان گذاشتند و هزینه کردند اما خداوند متعال قدرت خود را در صحرای طبس به آنها نشان داد و عملیات آنها را ناکام گذاشت.

مذاکره کنندگان اظهارات طرف‌های مذاکره را راستی آزمایی کنند

وی با اشاره به برجام و مذاکراتی که با برخی کشورهای اروپایی آغاز شده است، افزود: آمریکا به بهانه تولید بمب اتمی در ایران، ما را تحت فشار قرار داده و دنیا را علیه ایران تحریک کرده اما ایران نشان داد که به دنبال استفاده غیرانسانی از انرژی هسته ای نیست.

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه ما به قول خود وفا کردیم و اقداماتی در راستای برجام انجام دادیم، خاطر نشان کرد: اما طرف‌ها ما خیانت و بدقولی کردند اما حالا می خواهند دوباره برگردند اما باز هم برای ما شرط و شروط می گذارند که ما نمی پذیریم.

ناصری یادآور شد: البته مقام معظم رهبری نیز برای اینکه دشمنان ما دوباره توطئه چینی جدیدی نکنند، پذیرفته اند که مذاکرات انجام شود اما شرط و شروط نمی‌پذیریم و اکنون آنها هستند که باید خیانت‌ها و بدقولی‌های خود را جبران کنند.

وی تصریح کرد: آنها به واسطه تحریم‌ها خسارت‌های جدی به کشور ما زدند که غیرقابل جبران است و برای مردم ما مشکلات جدی ایجاد کردند که باید خسارت آن را بپردازند که البته زیر بار نمی روند اما مذاکره کنندگان ما باید مراقب باشند و فریب آنها را نخورند و ابتدا راستی آزمایی کنند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: این مذاکرات به دلیل بدعهدی‌های آمریکا حاصل مفیدی برای ما ندارد بنابراین نباید با چشم دوختن به نتیجه مذاکرات، کار و تلاش را متوقف کنیم بلکه باید با توکل به خدا و با استفاده از فکر و اندیشه خود، کشور را در مسیر پیشرفت و استقلال قرار دهیم.

شرکت در انتخابات یک اصل مهم و اساسی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه انتخابات نباید به برجام گره بخورد، افزود: این دو باید از یکدیگر جدا شوند زیرا انتخابات حرکت بزرگ و یک وظیفه شرعی است و باید به واسطه آن انسان‌های خلاق، مدبر، مدیر امور کشور را در دست بگیرند.

ناصری اضافه کرد: شرکت در انتخابات یک اصل مهم است که امیدواریم مردم همچون گذشته با مشارکت جدی و آگاهانه خود، سرنوشت کشور را به دست افرادی بسپرند که جرأت، جسارت و تدبیر کافی برای اداره کشور داشته باشند.

46

کد خبر 1508056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =