خرید سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی در شهرکهای صنعتی قزوین

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: در ابتدای سال جاری سه دستگاه خودروی آتش نشانی برای تجهیز ایستگاه‌های آتش نشانی شهرکهای صنعتی کاسپین، آراسنج و حیدریه خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛  حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در بازدید از ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی حیدریه با اعلام این مطلب گفت: در راستای اقدام پیشگیرانه و آمادگی به منظور مقابله با حوادث غیر مترقبه و آتش سوزی و ارتقای سطح ایمنی و صیانت از نیروی انسانی و سرمایه گذاریهای انجام شده در واحدهای صنعتی و تولیدی در ابتدای سالجاری سه دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه تجهیزات با هزینه بالغ بر ۷۰میلیارد ریال خریداری شده است.

او اظهار کرد: در حال حاضر ۷ایستگاه آتش نشانی فعال مجهز به ۱۳دستگاه خودروی آتش نشانی در شهرکها و نواحی صنعتی استان مشغول به فعالیت هستند.

خانپور با اشاره به اهمیت و نقش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری و کاهش خطرات و خسارات وارده به واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: برنامه هایی از قبیل خرید و تجهیز خودروهای آتش نشانی، امداد و نجات، شناسایی و پایش واحدهای صنعتی پر خطر، ممیزی و تهیه شناسنامه HSEE شهرکها و نواحی صنعتی، بازدید های دوره ای توسط تیم منتخب از دستگاههای مرتبط ، آموزش های مورد نیاز واحدهای صنعتی، شناسایی کانون های خطر و.... صورت گرفته است.

او با بیان اینکه در سال گذشته یک مورد حریق در شهرکها رخ داد افزود: خوشبختانه جزء استانهای برتر کم حادثه شناخته شدیم و حادثه فوتی در هیچ یک از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی تابعه اتفاق نیفتاده است ولیکن عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در واحدهای صنعتی خارج از محدوده شهرکها و نواحی صنعتی و همچنین محورهای مواصلاتی استان به جهت مشارکت اجتماعی توسط تیم آتش نشانی تحت پوشش این شرکت صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین از خرید یک دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه تجهیزات برای ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خرمدشت در سال جاری خبر داد.

48

کد خبر 1508201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =