عذرخواهی شبکه چهار به خاطر صحبت‌های ناصحیح درباره ملا محمدفضولی

ایسنا نوشت: شبکه چهار سیما در پی تماس و پیگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مورد صحبت ناصحیح دبیر فارسی در خصوص شاعر شهیر ملا محمد فضولی بیانیه‌ای را صادر کرد.

روابط عمومی شبکه چهار با انتشار این بیانیه ضمن تکریم مقام ملا محمد فضولی شاعر نامدار و خوش آوازه آذری زبان سده دهم از اشتباه پیش آمده توسط دبیر ادبیات فارسی در برنامه مدرسه تلویزیونی ایران در تاریخ ۲۶ دیماه ۱۳۹۹ عذر خواهی کرد.

در این بیانیه آمده است: انتخاب و تایید تمام معلمان و محتوای دروس ارائه شده در برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران اعم از شبکه چهار یا شبکه آموزش سیما، به عهده وزارت آموزش و پرورش است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رسانه ملی با همکاری آموزش و پرورش تلاش دارد خلاء آموزشی فزرندان ایران زمین در دورترین نقاط آن را از این طریق پر کند، خاطرنشان شده است: این کلاس ها  به طور زنده و روزانه روی آنتن می رود و اشتباه دبیر ادبیات فارسی مورد تایید رسانه ملی و آموزش و پرورش نیست.

در بخش پایانی بیانیه با درود و تحیت به مردم نخبه پرور و ادب دوست خطه آذربایجان ادای احترام شده است. 

در همان دقایق اولیه در خصوص انتشار فیلم توهین آمیز به شاعر نامی آذربایجان ملا محمد فضولی در فضای مجازی و شبکه ۴ سیما، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با مدیر این شبکه تماس گرفته و خواستار پاسخگویی و عذرخواهی این شبکه از اشتباه انجام شده شد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما، خواستار برخورد با رویه مذموم توهین به وحدت اقوام ایرانی در این رسانه شد.

براساس این گزارش، انتشار توهین یکی از معلمین آموزش مجازی شبکه چهار صدا و سیما به شاعر بلند آوازه تبریزی ملا محمد فضولی، با واکنش و  اعتراض مجازی فعالان حوزه ادب و فرهنگ کشورمان همراه شده است.

۵۸۵۸

کد خبر 1508454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  14 0
  این آدم مجرمه. اتهام غیر صحیح چیه!؟ همچین آدمهایی باید مجاکمه بشن به جرم نژادپرستی!
 • آسو IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  33 0
  اشتباه اینقدر تابلو امکان نداره، جالبه که برنامه مال سه ماه قبل بوده و الان در فاصله دو هفته به بزرگداشت جناب فضولی بولد شده،چرا؟صداسیما خواب بوده؟مدافعان فرهنگ آذربایجان خواب بودن؟اینها توطئه هول دادن کشور به سمت چند پارگی است، باشه من دایی جان ناپلئون هستم، ولی اساتید موضوع رو توضیح بدن، چند ماه قبل هم یه مجری به لباس کردی توهین کرد ، اینها به خدا هدایت شده است ،مگر نه ما به عنوان آدم عادی بخوایم تو یه جمع معمولی اظهار نظر کنیم اول یه جستجو میکنیم حالا طرف جلو دوربین صدا سیما سوتی داده به این شدت آخه، فضولی نیم قرن قبل صائب فوت کرده،مگه امکان داره بگیم این اشتباه بوده،این چطور استادیه که موضوع به این وضوح رو نمیدونه و این چنین اظهار نظر فاجعه ای میکنه، صد در صد عمد داشته،لطفا تایید کنید