هم افزایی میان مردم و مسئولان منطقه آزاد اروند زمینه ساز تحقق تعهدات است

سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تحقق تعهدات، مستلزم فراهم سازی بستری هم افزایی میان مردم و دستگاههای اجرایی با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، حسین گروسی پیش از ظهر امروز در آیین معارفه خود و تکریم از مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد اروند که با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، منطقه آزاد اروند را نیازمند نگاه ویژه ی دولت و نظام دانست و اظهار کرد: این منطقه سرزمین ایثار، شهادت و پایتخت مقاومت ایران اسلامی است.

وی افزود: به طور حتم با همراهی و کمک مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر و کسانی که در جذب سرمایه‌های نوین فعال هستند در جهت پیشبرد اهداف و توسعه منطقه آزاد اروند تلاش و اقدام می شود.

سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند از ظرفیت های مختلف منطقه، نخبگان، استاندار خوزستان، فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر، و ۴ نماینده ی مردم این دو شهر در مجلس شورای اسلامی به عنوان سرمایه های موجود در جهت توسعه منطقه نام برد و تصریح کرد: در منطقه آژاد اروند نیاز مبرمی به آرامش داریم.

گروسی، یادآور شد: برای اجرایی شدن تعهدات در مناطق آزاد به ویژه در منطقه آزاد اروند نیاز به اجرای مزیت های تصویب شده برای این مناطق از جمله اروند داریم.

به گفته ی وی تاکنون  تنها حدود ۴۰ درصد از قوانین مناطق آزاد اجرایی شده اند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت و ماموریت مناطق آزاد فرابخشی است، افزود: مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد اروند دارای پتانسیل بسیار خوبی است که بایستی به نحومطلوبی از آنها بهره برداری و استفاده بهره برداری کرد.

وی ارزآوری، تولید و صادرات را از اهداف مهم منطقه آزاد اروند خواند و اظهار کرد: برای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاههای معتبر و فعال در اروند تلاش می کنیم. جذب دانشجو از کشورهای همسایه ضمن تقویت فعالیت های علمی در منطقه زمینه ساز انتقال دانش و تکنولوژی نیز به شمار می رود.

سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به نقش مهم و اثرگذار نیروی انسانی در توسعه و پیشرفت کشور، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نیروی انسانی در توسعه منطقه آزاد اروند و تحقق آن در مدت زمانی کوتاه در دستور کار اروند قرار دارد.

گروسی، یادآور شد: اگر چه نمی توانیم تمام مطالبات مردم را برآورده کنیم اما در سایه ی همدلی و هم افزایی میان مردم، دستگاههای اجرایی با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند بستر توسعه و پیشرفت منطقه آزاد اروند فراهم می شود.

48

کد خبر 1508535

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =