مجلس به مهارت آموزی درفنی وحرفه ای اهتمام ویژه دارد

نماینده مردم آبادان در مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم توجه به توانمندسازی مهارتی جوانان وتربیت نیروی ماهر و متخصص، گفت: مجلس به مهارت آموزی در فنی وحرفه ای اهتمام ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، سیدمحمد مولوی در دیدار با رییس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان آبادان با اشاره به مصوبه جدید مجلس مبنی بر کمک اشخاص حقیقی وحقوقی به سازمان آموزش فنی وحرفه ای، اظهارکرد: آموزش فنی و حرفه ای  زمینه اشتغال را فراهم می کنند و براساس برنامه، توسعه آموزش‌ها بایستی مهارتی شود این لایحه زمینه ساز ارائه کمک های مردمی به سازمان فنی و حرفه ای است.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مسئولیت مهارت آموزی  و توسعه اشتغال را در کشور بر عهده دارد و امروز فقدان مهارت در میان جوانان  یکی از حلقه های مفقوده در ایجاد اشتغال به شمار می رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بایستی تمام منابع موجود در جهت تقویت نظام مهارت و ارتقاء و توسعه جایگاه آموزش فنی وحرفه ای مورد استفاده قرار گیرد.

مولوی، با مهم خواندن تعامل فاز ۱و۲ پالایشگاه آبادان، مراکز صنعتی ودانشگاههای موجود درشهرستان وارگانهای مرتبط با آموزشهای فنی وحرفه ای یادآور شد: در تلاش برای دریافت مجوز مرکز رشد برای شهرستان آبادان هستیم که در صورت آمادگی به آموزش فنی وحرفه ای واگذار می شود.

48

کد خبر 1508547

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =